ActivăSRL

EXTAL-RO SRL

Str. Mercur Nr. 2, Bl. 2, Sc. C, Et. 8, Ap. 109, Mun. Oneşti, Jud. Bacău, 601083

CAEN 2511: Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CUI
14840938
Reg. Com.
J2002000585040
Înființată
27 august 2002
Vechime
24 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
1,8 mil. lei
Profit net 2025
-81 mii lei
Angajați 2025
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.08.2002

Rezumat

Pe scurt

EXTAL-RO SRL (CUI 14840938) este o societate cu răspundere limitată activă din Onești, județul Bacău, înființată în 2002. Activitatea principală este Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,78 mil. lei (+7% față de 2024) și o pierdere netă de 81.116 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
14840938
Nr. Reg. Com.
J2002000585040
EUID
ROONRC.J2002000585040
Cod CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Data înființării
27 august 2002
Vechime
24 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Mercur Nr. 2, Bl. 2, Sc. C, Et. 8, Ap. 109, Mun. Oneşti, Jud. Bacău, 601083

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • MURE••• DANI•••
  • MURE••• FLO••• ADR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+7,0% față de 2024

1.782.247 RON

2024: 1.665.672 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 76.959 RONAnul 2018: 609.685 RONAnul 2019: 796.580 RONAnul 2020: 1.423.852 RONAnul 2021: 2.056.686 RONAnul 2022: 1.847.043 RONAnul 2023: 1.507.282 RONAnul 2024: 1.665.672 RONAnul 2025: 1.782.247 RON

Profit net 2025

-441,0% față de 2024

-81.116 RON

2024: -14.994 RON

-400k-200k0200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -12.689 RONAnul 2017: -13.406 RONAnul 2018: 185.264 RONAnul 2019: 104.469 RONAnul 2020: 121.607 RONAnul 2021: 87.512 RONAnul 2022: -232.086 RONAnul 2023: 74.117 RONAnul 2024: -14.994 RONAnul 2025: -81.116 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    -81 mii lei
    Angajați
    5
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    5
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    4
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    -232 mii lei
    Angajați
    6
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    88 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    122 mii lei
    Angajați
    5
  • 2019

    Cifra de afaceri
    797 mii lei
    Profit net
    104 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    610 mii lei
    Profit net
    185 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    77 mii lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-4,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 4,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,69Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 69% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
128%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

128% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2002

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/585/2002.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre EXTAL-RO SRL

Este EXTAL-RO SRL activă?

Da. EXTAL-RO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EXTAL-RO SRL?

Cifra de afaceri a EXTAL-RO SRL în 2025 a fost de 1.782.247 lei (1,78 mil. lei), în creștere cu 7% față de 2024.

Ce profit a avut EXTAL-RO SRL în 2025?

În 2025, EXTAL-RO SRL a înregistrat o pierdere netă de 81.116 lei.

Ce activitate are EXTAL-RO SRL?

Activitatea principală a EXTAL-RO SRL este Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

Unde are sediul EXTAL-RO SRL?

EXTAL-RO SRL are sediul social la adresa Str. Mercur Nr. 2, Bl. 2, Sc. C, Et. 8, Ap. 109, Mun. Onești, Jud. Bacău, 601083.

EXTAL-RO SRL este plătitoare de TVA?

Da. EXTAL-RO SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

EXTAL-RO SRL are datorii la ANAF?

Nu. EXTAL-RO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EXTAL-RO SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].