LichidareSRL

EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L.

Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu, 85102

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
8071759
Reg. Com.
J52/573/1995
Înființată
22 decembrie 1995
Vechime
30 de ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2022
9 mii lei
Profit net 2022
-6,0 mil. lei
Angajați 2022
0

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • faliment
  • este sub incidența Legii nr. 85/2006

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 31.01.1996

Rezumat

Pe scurt

EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. (CUI 8071759) este o societate cu răspundere limitată din satul Malu Spart Orș. Bolintin-Vale, județul Giurgiu, înființată în 1995. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Firma este în lichidare.

În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 8.514 lei (-90% față de 2021) și o pierdere netă de 6,05 mil. lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
8071759
Nr. Reg. Com.
J52/573/1995
EUID
ROONRC.J52/573/1995
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
22 decembrie 1995
Vechime
30 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Malu Spart Orş. Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu, 85102

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • CRIS••• INS••• IP•••
  • STA••• CRIST•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2013 - 2022, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2022

-89,8% față de 2021

8.514 RON

2021: 83.400 RON

02 mil4 mil6 mil2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: 5.549.118 RONAnul 2014: 3.724.811 RONAnul 2015: 3.214.773 RONAnul 2016: 1.246.409 RONAnul 2017: 873.790 RONAnul 2018: 651.281 RONAnul 2019: 584.228 RONAnul 2020: 310.528 RONAnul 2021: 83.400 RONAnul 2022: 8.514 RON

Profit net 2022

-709,1% față de 2021

-6.045.640 RON

2021: 992.556 RON

-8 mil-6 mil-4 mil-2 mil02 mil2013201420152016201720182019202020212022Anul 2013: -4.372.630 RONAnul 2014: -2.841.678 RONAnul 2015: -946.340 RONAnul 2016: -1.710.317 RONAnul 2017: -876.574 RONAnul 2018: -40.596 RONAnul 2019: -1.411.003 RONAnul 2020: -364.747 RONAnul 2021: 992.556 RONAnul 2022: -6.045.640 RON

Evoluție pe ani

  • 2022

    Cifra de afaceri
    9 mii lei
    Profit net
    -6,0 mil. lei
    Angajați
    0
  • 2021

    Cifra de afaceri
    83 mii lei
    Profit net
    993 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    311 mii lei
    Profit net
    -365 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    584 mii lei
    Profit net
    -1,4 mil. lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    651 mii lei
    Profit net
    -41 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    874 mii lei
    Profit net
    -877 mii lei
    Angajați
    9
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    -1,7 mil. lei
    Angajați
    28
  • 2015

    Cifra de afaceri
    3,2 mil. lei
    Profit net
    -946 mii lei
    Angajați
    41
  • 2014

    Cifra de afaceri
    3,7 mil. lei
    Profit net
    -2,8 mil. lei
    Angajați
    36
  • 2013

    Cifra de afaceri
    5,5 mil. lei
    Profit net
    -4,4 mil. lei
    Angajați
    54

Analiză

Indicatori financiari 2022

Marjă netăSlab
-71.008%Față de anul anterior: în scădere
20182019202020212022

Firma a pierdut 71.008,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,40Față de anul anterior: în creștere
20182019202020212022

Activele circulante acoperă doar 40% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
157%Față de anul anterior: în creștere
20182019202020212022

157% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Figurează în lista ANAF a debitorilor

  2. 2025

    Stări noi la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006.

  3. Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006.

  4. 2022

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2017

    Stare nouă la ONRC: Faliment

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 1995 - 2017)
  1. 2017

    Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  2. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1995

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Giurgiu cu nr. J52/573/1995, sub denumirea EXPRESCONSTRUCT ANK SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L.

Este EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. activă?

Nu. EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. este în lichidare.

Care este cifra de afaceri a EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L.?

Cifra de afaceri a EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. în 2022 a fost de 8.514 lei, în scădere cu 90% față de 2021.

Ce profit a avut EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. în 2022?

În 2022, EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 6,05 mil. lei (6.045.640 lei).

Ce activitate are EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L.?

Activitatea principală a EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L.?

EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. are sediul social la adresa Sat Malu Spart Orș. Bolintin-Vale, Jud. Giurgiu, 85102.

EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. are datorii la ANAF?

Da. EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L. figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EXPRESCONSTRUCT ANK S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].