EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL Funcțiune SRL

Înființată 29.11.2013
Dâmbovicioara Nr. 17, Et. 1, Ap. 3, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti 4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL (CUI 32534406) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2013. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2020 a raportat o cifră de afaceri de 4,18 mil. lei (+13% față de 2019) și un profit net de 693.049 lei, cu 14 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2020
4,2 millei
+12,6%, față de 2019
Profit net 2020
693 miilei
−57,6%, față de 2019
Angajați 2020
14
Marjă netă
16,6%
Capital social
200lei
Vechime
12ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2014-2020
Cifra de afaceri
AnValoare
2014602.475 lei
2015622.975 lei
20162.279.896 lei
2017830.637 lei
2018450.722 lei
20193.713.454 lei
20204.182.527 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2020201920182017201620152014
Cifra de afaceri4.182.5273.713.454450.722830.6372.279.896622.975602.475
Profit net693.0491.634.625-108.326-730.16365.98612-53.119
Număr mediu de angajați140--12-33
Active imobilizate8.902108.08297.141288.206337.4111.6932.328
Active circulante5.449.9255.075.2391.247.819431.351826.05752.99766.133
Stocuri37.754371.30252.130----
Creanțe5.319.9744.609.383851.511417.734820.42038.83245.974
Datorii3.927.4494.336.2362.278.0981.517.0751.230.822188.030121.590
Capitaluri proprii1.531.378847.085-933.138-797.518-67.354-133.340-53.129
Ultimul bilanț: 2020. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2020

Marjă netă

Bun
17% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,39 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,39 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
72% Față de anul anterior: în scădere

72% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneSediu expirat
Ultimul status ANAFTRANSFER(SOSIRE) din data 10.03.2026

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
32534406
Nr. Reg. Com.
J2022007024407
EUID
ROONRC.J2022007024407
Cod CAEN principal
4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
29 noiembrie 2013
Înmatricularea actuală
13 aprilie 2022
Vechime
12 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2020)
Adresă sediu
Dâmbovicioara Nr. 17, Et. 1, Ap. 3, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Dâmbovicioara Nr. 17, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0749••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • OLTE••• SORI•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stare nouă la ONRC: Funcțiune ONRC
  2. Stări încheiate la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  3. Stări noi la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2023
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Stare nouă la ONRC: Funcțiune ONRC
  3. Stări încheiate la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
2022
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Stări noi la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  3. Stări încheiate la ONRC Funcțiune; Schimbare sediu în alt județ. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL

Este EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL activă?

Da. EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL în 2020 a fost de 4.182.527 lei (4,18 mil. lei), în creștere cu 13% față de 2019.

Ce profit a avut EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL în 2020?

În 2020, EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 693.049 lei.

Ce activitate are EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL?

EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Dâmbovicioara Nr. 17, Et. 1, Ap. 3, București Sectorul 2, Jud. București.

EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EXPRES EMY EDIL CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].