ActivăSRL

EXPLORE SYSTEMS SRL

Str. Gavril Musicescu Nr. 18, Sc. B, Et. 2, Ap. 10, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300509

CAEN 8020: Activități de servicii privind sistemele de securizare

CUI
33578800
Reg. Com.
J35/2130/2014
Înființată
12 septembrie 2014
Vechime
12 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2019
371 mii lei
Profit net 2019
288 mii lei
Angajați 2019
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 12.09.2014

Rezumat

Pe scurt

EXPLORE SYSTEMS SRL (CUI 33578800) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2014. Activitatea principală este Activități de servicii privind sistemele de securizare (CAEN 8020).

În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 370.650 lei (-45% față de 2018) și un profit net de 288.267 lei, cu 3 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33578800
Nr. Reg. Com.
J35/2130/2014
EUID
ROONRC.J35/2130/2014
Cod CAEN principal
8020 - Activități de servicii privind sistemele de securizare
Data înființării
12 septembrie 2014
Vechime
12 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Gavril Musicescu Nr. 18, Sc. B, Et. 2, Ap. 10, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300509

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MÎNDR••• CĂTĂ••• ALEXAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2014 - 2019, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2019

-45,3% față de 2018

370.650 RON

2018: 678.066 RON

0200k400k600k800k201420152016201720182019Anul 2014: 205.293 RONAnul 2015: 97.273 RONAnul 2016: 219.075 RONAnul 2017: 190.137 RONAnul 2018: 678.066 RONAnul 2019: 370.650 RON

Profit net 2019

-54,4% față de 2018

288.267 RON

2018: 631.926 RON

0200k400k600k800k201420152016201720182019Anul 2014: 181.050 RONAnul 2015: 1 RONAnul 2016: 206.178 RONAnul 2017: 13.195 RONAnul 2018: 631.926 RONAnul 2019: 288.267 RON

Evoluție pe ani

  • 2019

    Cifra de afaceri
    371 mii lei
    Profit net
    288 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    678 mii lei
    Profit net
    632 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    190 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    219 mii lei
    Profit net
    206 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    97 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    205 mii lei
    Profit net
    181 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2019

Marjă netăBun
78%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 77,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
9,32Față de anul anterior: în creștere
20152016201720182019

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 9,32 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
11%Față de anul anterior: în scădere
20152016201720182019

11% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Figurează în lista ANAF a debitorilor

  2. 2024

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  3. 2022

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2018

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2014 - 2014)
  1. 2014

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/2130/2014.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre EXPLORE SYSTEMS SRL

Este EXPLORE SYSTEMS SRL activă?

Da. EXPLORE SYSTEMS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EXPLORE SYSTEMS SRL?

Cifra de afaceri a EXPLORE SYSTEMS SRL în 2019 a fost de 370.650 lei, în scădere cu 45% față de 2018.

Ce profit a avut EXPLORE SYSTEMS SRL în 2019?

În 2019, EXPLORE SYSTEMS SRL a înregistrat un profit net de 288.267 lei.

Ce activitate are EXPLORE SYSTEMS SRL?

Activitatea principală a EXPLORE SYSTEMS SRL este Activități de servicii privind sistemele de securizare (CAEN 8020).

Unde are sediul EXPLORE SYSTEMS SRL?

EXPLORE SYSTEMS SRL are sediul social la adresa Str. Gavril Musicescu Nr. 18, Sc. B, Et. 2, Ap. 10, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300509.

EXPLORE SYSTEMS SRL este plătitoare de TVA?

Nu. EXPLORE SYSTEMS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

EXPLORE SYSTEMS SRL are datorii la ANAF?

Da. EXPLORE SYSTEMS SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EXPLORE SYSTEMS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].