ActivăSRL

EXPERIENCE SOURCE SRL

Str. Termocentralei Nr. 27, Mun. Târgu Jiu, Jud. Gorj, 210233

CAEN 8009: Alte activități de protecție n.c.a.

CUI
18021073
Reg. Com.
J2005000706183
Înființată
6 octombrie 2005
Vechime
21 de ani
Cifra de afaceri 2025
2,8 mil. lei
Profit net 2025
540 mii lei
Angajați 2025
9

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 06.10.2005

Rezumat

Pe scurt

EXPERIENCE SOURCE SRL (CUI 18021073) este o societate cu răspundere limitată activă din Târgu Jiu, județul Gorj, înființată în 2005. Activitatea principală este Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN 8009).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,79 mil. lei (+50% față de 2024) și un profit net de 540.318 lei, cu 9 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18021073
Nr. Reg. Com.
J2005000706183
EUID
ROONRC.J2005000706183
Cod CAEN principal
8009 - Alte activități de protecție n.c.a.
Data înființării
6 octombrie 2005
Vechime
21 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Termocentralei Nr. 27, Mun. Târgu Jiu, Jud. Gorj, 210233

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • BA••• M••• CIPR•••
  • BOR••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+49,8% față de 2024

2.788.712 RON

2024: 1.861.085 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.053.142 RONAnul 2017: 938.505 RONAnul 2018: 888.480 RONAnul 2019: 1.261.403 RONAnul 2020: 1.500.016 RONAnul 2021: 1.433.150 RONAnul 2022: 2.157.310 RONAnul 2023: 1.908.776 RONAnul 2024: 1.861.085 RONAnul 2025: 2.788.712 RON

Profit net 2025

+136,2% față de 2024

540.318 RON

2024: 228.736 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 208.860 RONAnul 2017: 72.377 RONAnul 2018: 142.720 RONAnul 2019: 156.084 RONAnul 2020: 297.421 RONAnul 2021: 256.826 RONAnul 2022: 79.075 RONAnul 2023: 151.089 RONAnul 2024: 228.736 RONAnul 2025: 540.318 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,8 mil. lei
    Profit net
    540 mii lei
    Angajați
    9
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    229 mii lei
    Angajați
    9
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    151 mii lei
    Angajați
    10
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    79 mii lei
    Angajați
    11
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    257 mii lei
    Angajați
    11
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    297 mii lei
    Angajați
    10
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    156 mii lei
    Angajați
    9
  • 2018

    Cifra de afaceri
    888 mii lei
    Profit net
    143 mii lei
    Angajați
    9
  • 2017

    Cifra de afaceri
    939 mii lei
    Profit net
    72 mii lei
    Angajați
    10
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    209 mii lei
    Angajați
    9

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
19%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 19,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,64Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,64 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
31%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

31% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2005

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Gorj cu nr. J18/706/2005.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre EXPERIENCE SOURCE SRL

Este EXPERIENCE SOURCE SRL activă?

Da. EXPERIENCE SOURCE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EXPERIENCE SOURCE SRL?

Cifra de afaceri a EXPERIENCE SOURCE SRL în 2025 a fost de 2.788.712 lei (2,79 mil. lei), în creștere cu 50% față de 2024.

Ce profit a avut EXPERIENCE SOURCE SRL în 2025?

În 2025, EXPERIENCE SOURCE SRL a înregistrat un profit net de 540.318 lei.

Ce activitate are EXPERIENCE SOURCE SRL?

Activitatea principală a EXPERIENCE SOURCE SRL este Alte activități de protecție n.c.a. (CAEN 8009).

Unde are sediul EXPERIENCE SOURCE SRL?

EXPERIENCE SOURCE SRL are sediul social la adresa Str. Termocentralei Nr. 27, Mun. Târgu Jiu, Jud. Gorj, 210233.

EXPERIENCE SOURCE SRL este plătitoare de TVA?

Da. EXPERIENCE SOURCE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

EXPERIENCE SOURCE SRL are datorii la ANAF?

Nu. EXPERIENCE SOURCE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EXPERIENCE SOURCE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].