Marjă netă
SlabFirma a pierdut 4,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
EVA-GYM SRL (CUI 5226344) este o societate cu răspundere limitată activă din Săcele, județul Brașov, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN 4727).
În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 513.013 lei (-11% față de 2022) și o pierdere netă de 23.722 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2013 | 187.840 lei |
| 2014 | 184.693 lei |
| 2015 | 371.142 lei |
| 2016 | 482.738 lei |
| 2017 | 492.240 lei |
| 2019 | 605.273 lei |
| 2020 | 733.681 lei |
| 2021 | 591.507 lei |
| 2022 | 574.557 lei |
| 2023 | 513.013 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 513.013 | 574.557 | 591.507 | 733.681 | 605.273 | 492.240 | 482.738 | 371.142 | 184.693 | 187.840 |
| Profit net | -23.722 | 45.104 | -5.402 | 56.385 | 53.590 | -14.866 | 8.372 | 3 | -9.455 | 248.880 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 4 | 5 | 5 | 5 | - | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 735 | 735 | 735 | 735 | 735 | 940 | 1.553 | 2.167 | 2.832 | 3.445 |
| Active circulante | 335.430 | 301.956 | 166.898 | 293.424 | 96.604 | 28.359 | 84.215 | 133.260 | 173.685 | 190.943 |
| Stocuri | 229.362 | 193.998 | 54.989 | 42.636 | 40.853 | 22.190 | 67.497 | 120.764 | 161.631 | 179.960 |
| Creanțe | 26.052 | 23.254 | 3.195 | 184.578 | 9.909 | 3.251 | 9.834 | 11.262 | 11.625 | 9.438 |
| Datorii | 370.998 | 287.028 | 197.074 | 318.198 | 177.763 | 62.893 | 104.496 | 171.689 | 190.323 | 198.732 |
| Capitaluri proprii | -34.833 | 15.663 | -29.441 | -24.039 | -80.424 | -33.594 | -18.728 | -36.262 | -13.806 | -4.344 |
Firma a pierdut 4,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 90% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
110% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. EVA-GYM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a EVA-GYM SRL în 2023 a fost de 513.013 lei, în scădere cu 11% față de 2022.
În 2023, EVA-GYM SRL a înregistrat o pierdere netă de 23.722 lei.
Activitatea principală a EVA-GYM SRL este Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare (CAEN 4727).
EVA-GYM SRL are sediul social la adresa B-dul BRASOVULUI Nr. 29, Municipiul Săcele, Jud. Brașov, 2212.
Da. EVA-GYM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. EVA-GYM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].