EUROPA - ELEVATOARE SRL Radiată SRL

Înființată 06.03.2012
DOAMNA GHICA Nr. 1, Bl. 1, Sc. 4, Et. 6, Ap. 146, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 22821 2822, Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat

Prezentare

Pe scurt

EUROPA - ELEVATOARE SRL (CUI 29864056) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 2012 și radiată în 2016. Activitatea principală era Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat (CAEN 2822).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 283.422 lei (-2% față de 2013) și o pierdere netă de 23.048 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2014
283,4 miilei
−2,0%, față de 2013
Profit net 2014
−23 miilei
−244,8%, față de 2013
Angajați 2014
1
0,0%, față de 2013
Marjă netă
-8,1%
Capital social
200lei
Vechime
14ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2012-2014
Cifra de afaceri
AnValoare
2012229.992 lei
2013289.283 lei
2014283.422 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator201420132012
Cifra de afaceri283.422289.283229.992
Profit net-23.04815.912127.636
Număr mediu de angajați112
Active imobilizate2.05043.7961.385
Active circulante867.489465.945240.795
Stocuri389.472292.23219.799
Creanțe180.484172.117147.282
Datorii768.651362.819114.344
Capitaluri proprii100.888146.922127.836
Ultimul bilanț: 2014. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2014

Marjă netă

Slab
-8,1% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 8,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,13 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,13 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
88% Față de anul anterior: în creștere

88% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 01.07.2016

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
29864056
Nr. Reg. Com.
J40/2400/2012
EUID
ROONRC.J40/2400/2012
Cod CAEN principal
2822, Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
Data înființării
6 martie 2012
Vechime
14 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2014)
Adresă sediu
DOAMNA GHICA Nr. 1, Bl. 1, Sc. 4, Et. 6, Ap. 146, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 22821
Domiciliu fiscal
Str. Doamna Ghica Nr. 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 22821

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • ••• U•••Reprezentant al persoanei juridice
  • D••• U••• •• ASOCIA••• S•••Lichidator judiciar, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2016
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Stări noi la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2015
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2013
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2012
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/2400/2012. ONRC
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre EUROPA - ELEVATOARE SRL

Este EUROPA - ELEVATOARE SRL activă?

Nu. EUROPA - ELEVATOARE SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2016.

Care este cifra de afaceri a EUROPA - ELEVATOARE SRL?

Cifra de afaceri a EUROPA - ELEVATOARE SRL în 2014 a fost de 283.422 lei, în scădere cu 2% față de 2013.

Ce profit a avut EUROPA - ELEVATOARE SRL în 2014?

În 2014, EUROPA - ELEVATOARE SRL a înregistrat o pierdere netă de 23.048 lei.

Câți angajați avea EUROPA - ELEVATOARE SRL?

Conform bilanțului pe 2014, EUROPA - ELEVATOARE SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2013).

Ce activitate avea EUROPA - ELEVATOARE SRL?

Activitatea principală a EUROPA - ELEVATOARE SRL era Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat (CAEN 2822).

Unde avea sediul EUROPA - ELEVATOARE SRL?

EUROPA - ELEVATOARE SRL avea sediul social la adresa DOAMNA GHICA Nr. 1, Bl. 1, Sc. 4, Et. 6, Ap. 146, București Sectorul 2, Jud. București, 22821.

EUROPA - ELEVATOARE SRL are datorii la ANAF?

Nu. EUROPA - ELEVATOARE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EUROPA - ELEVATOARE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].