EUROCONSTRUCT CONSULTING SA Radiată SA

Înființată 18.09.2007 Radiată 23.04.2024
Str. SOLIDARITATII Nr. 17, Bl. IV8, Sc. A, Et. 3, Ap. 7, Municipiul Constanţa, Jud. Constanţa 7022, Activități de consultanță pentru afaceri și management

Prezentare

Pe scurt

EUROCONSTRUCT CONSULTING SA (CUI 22428483) a fost o societate pe acțiuni din Constanța, înființată în 2007 și radiată în 2024. Activitatea principală era Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

Ultimul bilanț, din 2010, nu arată cifră de afaceri, ci o pierdere netă de 16.778 lei, cu 1 angajat.

Cifra de afaceri 2011
0lei
Profit net 2011
0lei
+100,0%, față de 2010
Angajați 2011
0
−100,0%, față de 2010
Marjă netă
-
Capital social
100 miilei
Vechime
19ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2011
Cifra de afaceri
AnValoare
2008397.937 lei
200951.779 lei
2010-
20110 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2011201020092008
Cifra de afaceri0-51.779397.937
Profit net0-16.778-16.268186.705
Număr mediu de angajați0122
Active imobilizate231.073231.073231.073293.894
Active circulante131.234131.234131.16185.097
Stocuri3.5873.5873.5873.587
Creanțe126.849126.849126.16356.109
Datorii102.648102.64885.79751.617
Capitaluri proprii259.659259.659276.437292.705
Ultimul bilanț: 2011. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2011

Marjă netă

Indisponibil
-

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,28 Față de anul anterior: stabil

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,28 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
28% Față de anul anterior: stabil

28% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată din 23.04.2024. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 23.04.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
22428483
Nr. Reg. Com.
J13/3180/2007
EUID
ROONRC.J13/3180/2007
Cod CAEN principal
7022, Activități de consultanță pentru afaceri și management
Data înființării
18 septembrie 2007
Vechime
19 ani, 1 lună
Formă juridică
SA
Capital social
100 mii lei (bilanț 2011)
Adresă sediu
Str. SOLIDARITATII Nr. 17, Bl. IV8, Sc. A, Et. 3, Ap. 7, Municipiul Constanţa, Jud. Constanţa
Domiciliu fiscal
Aleea Solidarităţii Nr. 17, Mun. Constanţa, Jud. Constanţa, 900236

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • ••• IA••• VALENT••• RAL•••Lichidator, România
  • IA••• VALENT••• RAL•••Reprezentant al persoanei juridice, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stare încheiată la ONRC: Lichidare ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Stare nouă la ONRC: Lichidare ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare ONRC
2022
  1. Stare nouă la ONRC: Dizolvare ONRC
  2. Stări încheiate la ONRC Funcțiune; Certificat de înmatriculare preschimbat. ONRC
2013
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2012
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2007
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre EUROCONSTRUCT CONSULTING SA

Este EUROCONSTRUCT CONSULTING SA activă?

Nu. EUROCONSTRUCT CONSULTING SA a fost radiată din Registrul Comerțului în 2024.

Ce profit a avut EUROCONSTRUCT CONSULTING SA în 2010?

În 2010, EUROCONSTRUCT CONSULTING SA a înregistrat o pierdere netă de 16.778 lei.

Câți angajați avea EUROCONSTRUCT CONSULTING SA?

Conform bilanțului pe 2010, EUROCONSTRUCT CONSULTING SA a avut în medie 1 angajat (față de 2 angajați în 2009).

Ce activitate avea EUROCONSTRUCT CONSULTING SA?

Activitatea principală a EUROCONSTRUCT CONSULTING SA era Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

Unde avea sediul EUROCONSTRUCT CONSULTING SA?

EUROCONSTRUCT CONSULTING SA avea sediul social la adresa Str. SOLIDARITATII Nr. 17, Bl. IV8, Sc. A, Et. 3, Ap. 7, Municipiul Constanța, Jud. Constanța.

EUROCONSTRUCT CONSULTING SA are datorii la ANAF?

Nu. EUROCONSTRUCT CONSULTING SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EUROCONSTRUCT CONSULTING SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].