ESTIC PASTE SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 12.01.2009
COLENTINA Nr. 76, Bl. 111, Sc. C, Et. 7, Ap. 144, CAMERA 2, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 21188 4642, Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

Prezentare

Pe scurt

ESTIC PASTE SRL (CUI 24936453) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2009. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,27 mil. lei (+24% față de 2024) și un profit net de 45.325 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
7,3 millei
+24,2%, față de 2024
Profit net 2025
45,3 miilei
+154,7%, față de 2024
Angajați 2025
2
0,0%, față de 2024
Marjă netă
0,6%
Capital social
400lei
Vechime
17ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016827.546 lei
20171.173.690 lei
20182.152.676 lei
20192.018.973 lei
20201.568.299 lei
20214.705.187 lei
20223.462.039 lei
20233.406.045 lei
20245.852.639 lei
20257.271.219 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri7.271.2195.852.6393.406.0453.462.0394.705.1871.568.2992.018.9732.152.6761.173.690827.546
Profit net45.325-82.918-339.31899.953234.478135.388404.106404.118247.592239.962
Număr mediu de angajați2221222210
Active imobilizate326.477267.37278.146133.20594.764154.26167.18687.3772.0833.472
Active circulante9.375.1157.828.8484.586.2152.471.8473.172.1122.010.3181.883.8491.903.3662.085.266831.678
Stocuri5.798.8704.853.6422.366.9231.299.0692.026.8031.056.6911.041.8271.182.6681.372.254227.047
Creanțe2.830.6792.389.6502.049.7561.120.252989.247766.768662.111209.023308.395362.229
Datorii8.594.8286.756.2393.304.944924.7671.604.812757.695674.9111.119.3061.635.940601.121
Capitaluri proprii1.219.2811.339.9811.422.8991.762.2171.662.0641.427.5861.292.198888.092485.787238.195
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

De urmărit
0,6% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,09 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,09 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
88% Față de anul anterior: în creștere

88% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 12.01.2009

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
24936453
Nr. Reg. Com.
J2009000282401
EUID
ROONRC.J2009000282401
Cod CAEN principal
4642, Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Data înființării
12 ianuarie 2009
Vechime
17 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
400 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
COLENTINA Nr. 76, Bl. 111, Sc. C, Et. 7, Ap. 144, CAMERA 2, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 21188
Domiciliu fiscal
Şos. Colentina Nr. 76, CAMERA 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 21188

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0768••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • ••• •••Administrator, China
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2018
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2009
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/282/2009. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre ESTIC PASTE SRL

Este ESTIC PASTE SRL activă?

Da. ESTIC PASTE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ESTIC PASTE SRL?

Cifra de afaceri a ESTIC PASTE SRL în 2025 a fost de 7.271.219 lei (7,27 mil. lei), în creștere cu 24% față de 2024.

Ce profit a avut ESTIC PASTE SRL în 2025?

În 2025, ESTIC PASTE SRL a înregistrat un profit net de 45.325 lei.

Ce activitate are ESTIC PASTE SRL?

Activitatea principală a ESTIC PASTE SRL este Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

Unde are sediul ESTIC PASTE SRL?

ESTIC PASTE SRL are sediul social la adresa COLENTINA Nr. 76, Bl. 111, Sc. C, Et. 7, Ap. 144, CAMERA 2, București Sectorul 2, Jud. București, 21188.

ESTIC PASTE SRL este plătitoare de TVA?

Da. ESTIC PASTE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ESTIC PASTE SRL are datorii la ANAF?

Nu. ESTIC PASTE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ESTIC PASTE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].