Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 20,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ESTET-DENT SRL (CUI 17181270) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 2005. Activitatea principală este Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 974.845 lei (+30% față de 2024) și un profit net de 198.862 lei, cu 4 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 285.036 lei |
| 2017 | 373.874 lei |
| 2018 | 378.815 lei |
| 2019 | 665.595 lei |
| 2020 | 541.288 lei |
| 2021 | 757.710 lei |
| 2022 | 1.181.987 lei |
| 2023 | 952.992 lei |
| 2024 | 751.078 lei |
| 2025 | 974.845 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 974.845 | 751.078 | 952.992 | 1.181.987 | 757.710 | 541.288 | 665.595 | 378.815 | 373.874 | 285.036 |
| Profit net | 198.862 | 38.793 | 174.105 | 368.498 | 147.558 | 104.461 | 141.589 | 74.878 | 37.636 | 33.721 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 212.468 | 230.063 | 248.149 | 274.998 | 280.977 | 296.901 | 321.307 | 275.993 | 276.342 | 298.629 |
| Active circulante | 168.800 | 80.299 | 171.813 | 206.870 | 130.954 | 25.855 | 19.626 | 99.206 | 34.061 | 39.774 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 131.132 | 922 | - | 306 | 5.824 | 2.617 | 1.373 | 75.857 | 8.219 | 3.775 |
| Datorii | 182.166 | 97.224 | 27.967 | 30.188 | 15.065 | 16.606 | 139.244 | 241.415 | 251.497 | 317.134 |
| Capitaluri proprii | 199.102 | 213.138 | 393.177 | 451.680 | 396.866 | 306.150 | 201.689 | 133.784 | 58.906 | 21.269 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 20,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 93% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ESTET-DENT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ESTET-DENT SRL în 2025 a fost de 974.845 lei, în creștere cu 30% față de 2024.
În 2025, ESTET-DENT SRL a înregistrat un profit net de 198.862 lei.
Activitatea principală a ESTET-DENT SRL este Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).
ESTET-DENT SRL are sediul social la adresa Str. URLEA Nr. 44, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400.
Nu. ESTET-DENT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ESTET-DENT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].