ActivăSRL

ESPYS SRL

Nr. 527, Et. 1, Sat Parţa Com. Parţa, Jud. Timiş, 307396

CAEN 1813: Servicii pregătitoare pentru pretipărire

CUI
16783898
Reg. Com.
J35/2709/2004
Înființată
22 septembrie 2004
Vechime
22 de ani
Cifra de afaceri 2025
553 mii lei
Profit net 2025
154 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 22.09.2004

Rezumat

Pe scurt

ESPYS SRL (CUI 16783898) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Parța, județul Timiș, înființată în 2004. Activitatea principală este Servicii pregătitoare pentru pretipărire (CAEN 1813).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 553.357 lei (-17% față de 2024) și un profit net de 154.115 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16783898
Nr. Reg. Com.
J35/2709/2004
EUID
ROONRC.J35/2709/2004
Cod CAEN principal
1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire
Data înființării
22 septembrie 2004
Vechime
22 de ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 527, Et. 1, Sat Parţa Com. Parţa, Jud. Timiş, 307396

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0256••••••
  • 0356••••••
Email (0)
-
Website (1)
  • www.••••••.ro
Persoane (1)
  • IA••• V•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-16,8% față de 2024

553.357 RON

2024: 665.049 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 124.957 RONAnul 2017: 141.658 RONAnul 2018: 101.281 RONAnul 2019: 192.716 RONAnul 2020: 390.141 RONAnul 2021: 272.765 RONAnul 2022: 423.743 RONAnul 2023: 520.634 RONAnul 2024: 665.049 RONAnul 2025: 553.357 RON

Profit net 2025

-29,6% față de 2024

154.115 RON

2024: 218.770 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 39.221 RONAnul 2017: 50.131 RONAnul 2018: 6.089 RONAnul 2019: 61.427 RONAnul 2020: 200.601 RONAnul 2021: 49.495 RONAnul 2022: 89.905 RONAnul 2023: 193.964 RONAnul 2024: 218.770 RONAnul 2025: 154.115 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    553 mii lei
    Profit net
    154 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    665 mii lei
    Profit net
    219 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    521 mii lei
    Profit net
    194 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    424 mii lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    273 mii lei
    Profit net
    49 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    390 mii lei
    Profit net
    201 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    193 mii lei
    Profit net
    61 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    101 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    0
  • 2017

    Cifra de afaceri
    142 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    125 mii lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
28%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 27,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,79Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 79% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
38%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

38% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2005

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/2709/2004, sub denumirea ESPY'S SRL.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ESPYS SRL

Este ESPYS SRL activă?

Da. ESPYS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ESPYS SRL?

Cifra de afaceri a ESPYS SRL în 2025 a fost de 553.357 lei, în scădere cu 17% față de 2024.

Ce profit a avut ESPYS SRL în 2025?

În 2025, ESPYS SRL a înregistrat un profit net de 154.115 lei.

Ce activitate are ESPYS SRL?

Activitatea principală a ESPYS SRL este Servicii pregătitoare pentru pretipărire (CAEN 1813).

Unde are sediul ESPYS SRL?

ESPYS SRL are sediul social la adresa Nr. 527, Et. 1, Sat Parța Com. Parța, Jud. Timiș, 307396.

ESPYS SRL este plătitoare de TVA?

Da. ESPYS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ESPYS SRL are datorii la ANAF?

Nu. ESPYS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ESPYS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].