ActivăSRL

ESKO IMAGE SRL

Str. Neptun Nr. 12A, Sc. B, Ap. 12, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500348

CAEN 4619: Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CUI
27861169
Reg. Com.
J08/1437/2010
Înființată
29 decembrie 2010
Vechime
15 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
6,7 mil. lei
Profit net 2025
603 mii lei
Angajați 2025
9

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 29.12.2010

Rezumat

Pe scurt

ESKO IMAGE SRL (CUI 27861169) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2010. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,75 mil. lei (+6,5% față de 2024) și un profit net de 603.495 lei, cu 9 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
27861169
Nr. Reg. Com.
J08/1437/2010
EUID
ROONRC.J08/1437/2010
Cod CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Data înființării
29 decembrie 2010
Vechime
15 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Neptun Nr. 12A, Sc. B, Ap. 12, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500348

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CORNE••• SO••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+6,5% față de 2024

6.747.334 RON

2024: 6.338.469 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.857.887 RONAnul 2017: 3.382.298 RONAnul 2018: 3.870.634 RONAnul 2019: 4.607.617 RONAnul 2020: 4.969.279 RONAnul 2021: 6.827.185 RONAnul 2022: 5.835.712 RONAnul 2023: 5.647.562 RONAnul 2024: 6.338.469 RONAnul 2025: 6.747.334 RON

Profit net 2025

+108,5% față de 2024

603.495 RON

2024: 289.466 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 384.482 RONAnul 2017: 563.130 RONAnul 2018: 439.997 RONAnul 2019: 561.672 RONAnul 2020: 622.798 RONAnul 2021: 548.788 RONAnul 2022: 359.268 RONAnul 2023: 133.986 RONAnul 2024: 289.466 RONAnul 2025: 603.495 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    6,7 mil. lei
    Profit net
    603 mii lei
    Angajați
    9
  • 2024

    Cifra de afaceri
    6,3 mil. lei
    Profit net
    289 mii lei
    Angajați
    9
  • 2023

    Cifra de afaceri
    5,6 mil. lei
    Profit net
    134 mii lei
    Angajați
    10
  • 2022

    Cifra de afaceri
    5,8 mil. lei
    Profit net
    359 mii lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    6,8 mil. lei
    Profit net
    549 mii lei
    Angajați
    9
  • 2020

    Cifra de afaceri
    5,0 mil. lei
    Profit net
    623 mii lei
    Angajați
    7
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,6 mil. lei
    Profit net
    562 mii lei
    Angajați
    9
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    440 mii lei
    Angajați
    7
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    563 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    384 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
8,9%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,92Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,92 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
31%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

31% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2010

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1437/2010.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ESKO IMAGE SRL

Este ESKO IMAGE SRL activă?

Da. ESKO IMAGE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ESKO IMAGE SRL?

Cifra de afaceri a ESKO IMAGE SRL în 2025 a fost de 6.747.334 lei (6,75 mil. lei), în creștere cu 6,5% față de 2024.

Ce profit a avut ESKO IMAGE SRL în 2025?

În 2025, ESKO IMAGE SRL a înregistrat un profit net de 603.495 lei.

Ce activitate are ESKO IMAGE SRL?

Activitatea principală a ESKO IMAGE SRL este Intermedieri în comerțul cu produse diverse (CAEN 4619).

Unde are sediul ESKO IMAGE SRL?

ESKO IMAGE SRL are sediul social la adresa Str. Neptun Nr. 12A, Sc. B, Ap. 12, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500348.

ESKO IMAGE SRL este plătitoare de TVA?

Da. ESKO IMAGE SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ESKO IMAGE SRL are datorii la ANAF?

Nu. ESKO IMAGE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ESKO IMAGE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].