Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ESENTZA SRL (CUI 18619027) este o societate cu răspundere limitată activă din Suceava, înființată în 2006. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.575 lei (-73% față de 2024) și un profit net de 87 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 11.174 lei |
| 2017 | 15.172 lei |
| 2018 | 17.567 lei |
| 2019 | 8.940 lei |
| 2020 | 3.590 lei |
| 2021 | 5.135 lei |
| 2022 | 9.925 lei |
| 2023 | 9.385 lei |
| 2024 | 9.380 lei |
| 2025 | 2.575 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.575 | 9.380 | 9.385 | 9.925 | 5.135 | 3.590 | 8.940 | 17.567 | 15.172 | 11.174 |
| Profit net | 87 | 606 | 363 | 909 | 956 | 604 | -2.682 | 362 | 425 | 465 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 3.403 | 3.903 | 3.903 | 3.903 | 3.903 | 3.903 | 3.903 | 3.903 | 3.903 | 3.903 |
| Active circulante | 30.183 | 31.679 | 33.539 | 35.606 | 34.879 | 34.619 | 36.457 | 38.870 | 36.938 | 38.403 |
| Stocuri | 28.405 | 30.334 | 33.002 | 33.718 | 34.825 | 34.232 | 35.508 | 37.776 | 36.866 | 35.216 |
| Creanțe | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Datorii | 50.016 | 52.099 | 54.565 | 56.996 | 57.177 | 57.873 | 60.315 | 60.046 | 58.476 | 60.366 |
| Capitaluri proprii | -16.430 | -16.517 | -17.123 | -17.487 | -18.395 | -19.351 | -19.955 | -17.273 | -17.635 | -18.060 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 60% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
149% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ESENTZA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ESENTZA SRL în 2025 a fost de 2.575 lei, în scădere cu 73% față de 2024.
În 2025, ESENTZA SRL a înregistrat un profit net de 87 lei.
Activitatea principală a ESENTZA SRL este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).
ESENTZA SRL are sediul social la adresa Str. OCTAV BĂNCILĂ Nr. 6, Bl. 47, Sc. A, Ap. 12, Municipiul Suceava, Jud. Suceava, 720205.
Nu. ESENTZA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ESENTZA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].