Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ERN-CONS SRL (CUI 29875977) este o societate cu răspundere limitată activă din Sfântu Gheorghe, județul Covasna, înființată în 2012. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 307.467 lei (+3,9% față de 2024) și un profit net de 13.607 lei, cu 5 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 130.110 lei |
| 2017 | 218.347 lei |
| 2018 | 244.296 lei |
| 2019 | 276.781 lei |
| 2020 | 243.910 lei |
| 2021 | 270.266 lei |
| 2022 | 167.216 lei |
| 2023 | 242.808 lei |
| 2024 | 295.839 lei |
| 2025 | 307.467 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 307.467 | 295.839 | 242.808 | 167.216 | 270.266 | 243.910 | 276.781 | 244.296 | 218.347 | 130.110 |
| Profit net | 13.607 | 13.418 | 22.343 | 5.719 | 6.615 | 3.568 | 11.167 | 68.263 | 36.690 | 5.257 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 183.102 | 164.156 | 168.372 | 143.088 | 143.088 | 159.408 | 180.926 | 147.873 | 151.331 | 113.331 |
| Active circulante | 46.609 | 56.414 | 34.033 | 39.709 | 38.725 | 38.916 | 37.900 | 42.295 | 13.451 | 18.973 |
| Stocuri | 3.581 | 5.383 | 4.011 | 2.763 | 3.732 | 8.649 | 13.059 | 742 | 865 | 13.966 |
| Creanțe | 6.354 | 2.483 | 203 | 14.933 | 3 | 3 | 2.974 | 964 | 7.799 | 0 |
| Datorii | 20.521 | 24.987 | 20.240 | 22.975 | 27.710 | 30.836 | 54.906 | 17.416 | 40.293 | 44.505 |
| Capitaluri proprii | 209.190 | 195.583 | 182.165 | 159.822 | 154.103 | 167.488 | 163.920 | 172.752 | 124.489 | 87.799 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,27 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
8,9% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ERN-CONS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ERN-CONS SRL în 2025 a fost de 307.467 lei, în creștere cu 3,9% față de 2024.
În 2025, ERN-CONS SRL a înregistrat un profit net de 13.607 lei.
Activitatea principală a ERN-CONS SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
ERN-CONS SRL are sediul social la adresa VASILE GOLDIȘ Nr. 1, Bl. 1, Et. 5, Ap. 25, Municipiul Sfântu Gheorghe, Jud. Covasna, 520067.
Nu. ERN-CONS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ERN-CONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].