ActivăSRL

ERCONF S.R.L.

Str. FOISORULUI Nr. 11, Bl. F7C, Sc. 1, Et. 3, Ap. 13, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 4771: Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CUI
9638399
Reg. Com.
J40/6163/1997
Înființată
29 iulie 1997
Vechime
29 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
193 mii lei
Profit net 2025
-67 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 21.08.2002

Rezumat

Pe scurt

ERCONF S.R.L. (CUI 9638399) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 1997. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 193.217 lei (-60% față de 2024) și o pierdere netă de 66.868 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
9638399
Nr. Reg. Com.
J40/6163/1997
EUID
ROONRC.J40/6163/1997
Cod CAEN principal
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Data înființării
29 iulie 1997
Vechime
29 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. FOISORULUI Nr. 11, Bl. F7C, Sc. 1, Et. 3, Ap. 13, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • KOS••• ERDO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-59,5% față de 2024

193.217 RON

2024: 477.479 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 821.960 RONAnul 2017: 749.904 RONAnul 2018: 729.934 RONAnul 2019: 749.383 RONAnul 2020: 176.988 RONAnul 2021: 197.053 RONAnul 2022: 178.309 RONAnul 2023: 322.670 RONAnul 2024: 477.479 RONAnul 2025: 193.217 RON

Profit net 2025

-3974,8% față de 2024

-66.868 RON

2024: -1.641 RON

-400k-200k0200k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -99.532 RONAnul 2017: -208.813 RONAnul 2018: -226.516 RONAnul 2019: -52.814 RONAnul 2020: -49.600 RONAnul 2021: -39.610 RONAnul 2022: 99.213 RONAnul 2023: 238.914 RONAnul 2024: -1.641 RONAnul 2025: -66.868 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    193 mii lei
    Profit net
    -67 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    477 mii lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    323 mii lei
    Profit net
    239 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    178 mii lei
    Profit net
    99 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    197 mii lei
    Profit net
    -40 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    177 mii lei
    Profit net
    -50 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    749 mii lei
    Profit net
    -53 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    730 mii lei
    Profit net
    -227 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    750 mii lei
    Profit net
    -209 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    822 mii lei
    Profit net
    -100 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-35%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 34,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,32Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 32% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
315%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

315% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2010

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/6163/1997, sub denumirea ERCONF SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ERCONF S.R.L.

Este ERCONF S.R.L. activă?

Da. ERCONF S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ERCONF S.R.L.?

Cifra de afaceri a ERCONF S.R.L. în 2025 a fost de 193.217 lei, în scădere cu 60% față de 2024.

Ce profit a avut ERCONF S.R.L. în 2025?

În 2025, ERCONF S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 66.868 lei.

Ce activitate are ERCONF S.R.L.?

Activitatea principală a ERCONF S.R.L. este Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

Unde are sediul ERCONF S.R.L.?

ERCONF S.R.L. are sediul social la adresa Str. FOISORULUI Nr. 11, Bl. F7C, Sc. 1, Et. 3, Ap. 13, Sector 3 Mun. București, Jud. București.

ERCONF S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. ERCONF S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

ERCONF S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. ERCONF S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ERCONF S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].