ActivăSRL

ERBEX INTERCOM SRL

Str. GRĂDINARILOR Nr. 17, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita

CAEN 4637: Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CUI
29085188
Reg. Com.
J2011000412195
Înființată
8 septembrie 2011
Vechime
15 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
289 mii lei
Profit net 2025
-51 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 08.09.2011

Rezumat

Pe scurt

ERBEX INTERCOM SRL (CUI 29085188) este o societate cu răspundere limitată activă din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN 4637).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 288.754 lei (+6,5% față de 2024) și o pierdere netă de 50.961 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29085188
Nr. Reg. Com.
J2011000412195
EUID
ROONRC.J19/412/2011
Cod CAEN principal
4637 - Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
Data înființării
8 septembrie 2011
Vechime
15 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. GRĂDINARILOR Nr. 17, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ER••• BOT••• ÁR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+6,5% față de 2024

288.754 RON

2024: 271.160 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 149.247 RONAnul 2017: 153.540 RONAnul 2018: 193.125 RONAnul 2019: 240.942 RONAnul 2020: 206.181 RONAnul 2021: 298.788 RONAnul 2022: 345.284 RONAnul 2023: 339.422 RONAnul 2024: 271.160 RONAnul 2025: 288.754 RON

Profit net 2025

-434,2% față de 2024

-50.961 RON

2024: 15.249 RON

-100k-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 348 RONAnul 2017: 1.981 RONAnul 2018: 1.612 RONAnul 2019: 8.585 RONAnul 2020: 22.480 RONAnul 2021: 62.619 RONAnul 2022: 69.074 RONAnul 2023: 15.684 RONAnul 2024: 15.249 RONAnul 2025: -50.961 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    289 mii lei
    Profit net
    -51 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    271 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    339 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    345 mii lei
    Profit net
    69 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    299 mii lei
    Profit net
    63 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    206 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    241 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    193 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    154 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    149 mii lei
    Profit net
    348 lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-18%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 17,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,08Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,08 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
88%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

88% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/412/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ERBEX INTERCOM SRL

Este ERBEX INTERCOM SRL activă?

Da. ERBEX INTERCOM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ERBEX INTERCOM SRL?

Cifra de afaceri a ERBEX INTERCOM SRL în 2025 a fost de 288.754 lei, în creștere cu 6,5% față de 2024.

Ce profit a avut ERBEX INTERCOM SRL în 2025?

În 2025, ERBEX INTERCOM SRL a înregistrat o pierdere netă de 50.961 lei.

Ce activitate are ERBEX INTERCOM SRL?

Activitatea principală a ERBEX INTERCOM SRL este Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN 4637).

Unde are sediul ERBEX INTERCOM SRL?

ERBEX INTERCOM SRL are sediul social la adresa Str. GRĂDINARILOR Nr. 17, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita.

ERBEX INTERCOM SRL este plătitoare de TVA?

Da. ERBEX INTERCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ERBEX INTERCOM SRL are datorii la ANAF?

Nu. ERBEX INTERCOM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ERBEX INTERCOM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].