ActivăSRL

ENVOS CONSTRUCT SRL

Bld. Unirii Nr. 11, Bl. 2B, Sc. 2, Et. 5, Ap. 34, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 40102

CAEN 4399: Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CUI
28951820
Reg. Com.
J2011009426403
Înființată
3 august 2011
Vechime
15 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
344 mii lei
Profit net 2025
-46 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: TRANSFER(SOSIRE) din data 20.11.2015

Rezumat

Pe scurt

ENVOS CONSTRUCT SRL (CUI 28951820) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 4), înființată în 2011. Activitatea principală este Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 343.540 lei (-66% față de 2024) și o pierdere netă de 45.981 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28951820
Nr. Reg. Com.
J2011009426403
EUID
ROONRC.J2011009426403
Cod CAEN principal
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Data înființării
3 august 2011
Vechime
15 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Unirii Nr. 11, Bl. 2B, Sc. 2, Et. 5, Ap. 34, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 40102

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • COSTE••• DUMI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-65,6% față de 2024

343.540 RON

2024: 997.300 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 672.710 RONAnul 2017: 496.675 RONAnul 2018: 622.145 RONAnul 2019: 1.007.842 RONAnul 2020: 1.060.830 RONAnul 2021: 594.257 RONAnul 2022: 540.120 RONAnul 2023: 234.975 RONAnul 2024: 997.300 RONAnul 2025: 343.540 RON

Profit net 2025

-119,6% față de 2024

-45.981 RON

2024: 234.585 RON

-400k-200k0200k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 85.318 RONAnul 2017: 70.364 RONAnul 2018: 100.558 RONAnul 2019: 218.525 RONAnul 2020: 359.775 RONAnul 2021: -191.550 RONAnul 2022: 45.265 RONAnul 2023: -204.240 RONAnul 2024: 234.585 RONAnul 2025: -45.981 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    344 mii lei
    Profit net
    -46 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    997 mii lei
    Profit net
    235 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    235 mii lei
    Profit net
    -204 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    540 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    594 mii lei
    Profit net
    -192 mii lei
    Angajați
    5
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    360 mii lei
    Angajați
    5
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    219 mii lei
    Angajați
    5
  • 2018

    Cifra de afaceri
    622 mii lei
    Profit net
    101 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    497 mii lei
    Profit net
    70 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    673 mii lei
    Profit net
    85 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-13%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 13,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,14Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,14 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
47%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

47% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2016

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 2013

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/9426/2011.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ENVOS CONSTRUCT SRL

Este ENVOS CONSTRUCT SRL activă?

Da. ENVOS CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ENVOS CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a ENVOS CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 343.540 lei, în scădere cu 66% față de 2024.

Ce profit a avut ENVOS CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, ENVOS CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 45.981 lei.

Ce activitate are ENVOS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a ENVOS CONSTRUCT SRL este Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

Unde are sediul ENVOS CONSTRUCT SRL?

ENVOS CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Bld. Unirii Nr. 11, Bl. 2B, Sc. 2, Et. 5, Ap. 34, Sector 4 Mun. București, Jud. București, 40102.

ENVOS CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. ENVOS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ENVOS CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. ENVOS CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ENVOS CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].