Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. (CUI 18306569) este o societate pe acțiuni activă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2006. Activitatea principală este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 64,3 mil. lei și un profit net de 76.282 lei, cu 95 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2015 | 435.479 lei |
| 2016 | 815.586 lei |
| 2017 | 25.578 lei |
| 2018 | 61.229 lei |
| 2019 | 2.122.142 lei |
| 2020 | 4.771.434 lei |
| 2021 | 13.813.043 lei |
| 2022 | 31.752.990 lei |
| 2023 | 137.236.909 lei |
| 2025 | 64.303.883 lei |
| Indicator | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 64.303.883 | 137.236.909 | 31.752.990 | 13.813.043 | 4.771.434 | 2.122.142 | 61.229 | 25.578 | 815.586 | 435.479 |
| Profit net | 76.282 | 15.074.354 | 3.483.900 | 1.036.382 | 1.578.004 | 244.205 | -479.579 | -646.827 | 735 | 1 |
| Număr mediu de angajați | 95 | 171 | 63 | 27 | 16 | 11 | 2 | 1 | 1 | - |
| Active imobilizate | 4.823.408 | 7.373.655 | 2.292.939 | 614.475 | 400.194 | 142.800 | 93.672 | 118.436 | 153.847 | 23.475 |
| Active circulante | 81.030.216 | 100.740.307 | 25.344.818 | 12.987.357 | 5.691.946 | 1.325.114 | 375.638 | 233.588 | 336.072 | 423.505 |
| Stocuri | 19.950.104 | 6.299.223 | 8.705.628 | 349.599 | 693.436 | 79.554 | 17.271 | 11.267 | 14.942 | 38.423 |
| Creanțe | 59.901.294 | 87.125.868 | 8.631.746 | 11.906.205 | 4.962.687 | 659.135 | 358.367 | 198.595 | 232.019 | 163.817 |
| Datorii | 66.497.227 | 82.333.468 | 26.184.188 | 15.045.750 | 5.399.388 | 2.350.464 | 1.596.065 | 999.200 | 475.583 | 433.379 |
| Capitaluri proprii | 19.272.540 | 20.777.701 | 3.543.196 | -1.443.918 | 695.454 | -882.550 | -1.126.755 | -647.176 | 14.336 | 13.601 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,22 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
77% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. în 2025 a fost de 64.303.883 lei (64,3 mil. lei).
În 2025, ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. a înregistrat un profit net de 76.282 lei.
Activitatea principală a ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).
ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. are sediul social la adresa BICAZULUI Nr. 6-8, Municipiul Oradea, Jud. Bihor, 410028.
Da. ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ENSYS RENEWABLE SOLUTIONS S.A. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].