Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 65,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ENGI POWER SRL (CUI 35238235) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2015. Activitatea principală este Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN 7732).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,09 mil. lei (+14% față de 2024) și un profit net de 713.652 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 25.561 lei |
| 2017 | 627.065 lei |
| 2018 | 809.264 lei |
| 2019 | 832.699 lei |
| 2020 | 590.110 lei |
| 2021 | 1.139.738 lei |
| 2022 | 1.092.400 lei |
| 2023 | 1.082.756 lei |
| 2024 | 957.005 lei |
| 2025 | 1.094.501 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.094.501 | 957.005 | 1.082.756 | 1.092.400 | 1.139.738 | 590.110 | 832.699 | 809.264 | 627.065 | 25.561 |
| Profit net | 713.652 | 583.454 | 659.054 | 663.616 | 817.774 | 386.091 | 607.295 | 547.605 | 582.832 | 10.454 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 71.441 | 79.306 | 33.958 | 39.705 | 67.772 | 95.838 | 123.904 | 43.298 | 47.016 | 50.735 |
| Active circulante | 653.199 | 519.556 | 632.153 | 627.136 | 760.660 | 304.247 | 842.704 | 524.968 | 556.151 | 11.824 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | 4.202 | - | - |
| Creanțe | 561.018 | 8.725 | 386.288 | 177.892 | 1.655 | 4.200 | 29.036 | 11.452 | 58.238 | - |
| Datorii | 8.726 | 13.146 | 4.240 | 3.783 | 7.841 | 11.268 | 7.376 | 16.328 | 18.834 | 51.058 |
| Capitaluri proprii | 715.914 | 585.716 | 661.871 | 666.433 | 820.591 | 388.817 | 959.232 | 551.938 | 584.333 | 11.501 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 65,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 74,86 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
1,2% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ENGI POWER SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ENGI POWER SRL în 2025 a fost de 1.094.501 lei (1,09 mil. lei), în creștere cu 14% față de 2024.
În 2025, ENGI POWER SRL a înregistrat un profit net de 713.652 lei.
Activitatea principală a ENGI POWER SRL este Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN 7732).
ENGI POWER SRL are sediul social la adresa CĂLINULUI Nr. 10, București Sectorul 2, Jud. București, 21957.
Da. ENGI POWER SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ENGI POWER SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].