ActivăSRL

ENG CONTROL SRL

Str. PRIMAVERII Nr. 6, Ap. 152, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 4650: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații

CUI
16908487
Reg. Com.
J2004003951121
Înființată
4 noiembrie 2004
Vechime
21 de ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
2,0 mil. lei
Profit net 2025
298 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.11.2004

Rezumat

Pe scurt

ENG CONTROL SRL (CUI 16908487) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2004. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4650).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,98 mil. lei (+31.963% față de 2024) și un profit net de 298.052 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16908487
Nr. Reg. Com.
J2004003951121
EUID
ROONRC.J2004003951121
Cod CAEN principal
4650 - Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Data înființării
4 noiembrie 2004
Vechime
21 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. PRIMAVERII Nr. 6, Ap. 152, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • HER••• EU••• VALE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+31962,6% față de 2024

1.981.788 RON

2024: 6.181 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: 0 RONAnul 2020: 0 RONAnul 2021: 0 RONAnul 2022: 0 RONAnul 2023: 0 RONAnul 2024: 6.181 RONAnul 2025: 1.981.788 RON

Profit net 2025

+52573,9% față de 2024

298.052 RON

2024: -568 RON

-100k0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 0 RONAnul 2017: 0 RONAnul 2018: 0 RONAnul 2019: 0 RONAnul 2020: 0 RONAnul 2021: 0 RONAnul 2022: 0 RONAnul 2023: 0 RONAnul 2024: -568 RONAnul 2025: 298.052 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    298 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    -568 lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,27Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,27 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
74%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

74% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2024

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3951/2004.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ENG CONTROL SRL

Este ENG CONTROL SRL activă?

Da. ENG CONTROL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ENG CONTROL SRL?

Cifra de afaceri a ENG CONTROL SRL în 2025 a fost de 1.981.788 lei (1,98 mil. lei), în creștere cu 31.963% față de 2024.

Ce profit a avut ENG CONTROL SRL în 2025?

În 2025, ENG CONTROL SRL a înregistrat un profit net de 298.052 lei.

Ce activitate are ENG CONTROL SRL?

Activitatea principală a ENG CONTROL SRL este Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4650).

Unde are sediul ENG CONTROL SRL?

ENG CONTROL SRL are sediul social la adresa Str. PRIMAVERII Nr. 6, Ap. 152, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

ENG CONTROL SRL este plătitoare de TVA?

Da. ENG CONTROL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ENG CONTROL SRL are datorii la ANAF?

Nu. ENG CONTROL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ENG CONTROL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].