ActivăSRL

ENERDATA SRL

, Sat Soreşti Com. Blăjani, Jud. Buzău, 127066

CAEN 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CUI
18920878
Reg. Com.
J10/872/2006
Înființată
9 august 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
42 mii lei
Profit net 2025
-58 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.08.2006

Rezumat

Pe scurt

ENERDATA SRL (CUI 18920878) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Sorești, comuna Blăjani, județul Buzău, înființată în 2006. Activitatea principală este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 42.490 lei (+72% față de 2024) și o pierdere netă de 57.665 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18920878
Nr. Reg. Com.
J10/872/2006
EUID
ROONRC.J10/872/2006
Cod CAEN principal
7112 - Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Data înființării
9 august 2006
Vechime
20 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
, Sat Soreşti Com. Blăjani, Jud. Buzău, 127066

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • ȘER••• NICO•••
  • ŞER••• • OVI••• CRIST•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+71,5% față de 2024

42.490 RON

2024: 24.774 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 231.869 RONAnul 2017: 139.906 RONAnul 2018: 145.533 RONAnul 2019: 29.000 RONAnul 2020: 0 RONAnul 2021: 0 RONAnul 2022: 0 RONAnul 2023: 74.280 RONAnul 2024: 24.774 RONAnul 2025: 42.490 RON

Profit net 2025

+35,4% față de 2024

-57.665 RON

2024: -89.208 RON

-100k-50k050k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 46.142 RONAnul 2017: 597 RONAnul 2018: 19.233 RONAnul 2019: -96.478 RONAnul 2020: -68.882 RONAnul 2021: -30.201 RONAnul 2022: -16.370 RONAnul 2023: 23.826 RONAnul 2024: -89.208 RONAnul 2025: -57.665 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    42 mii lei
    Profit net
    -58 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    25 mii lei
    Profit net
    -89 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    74 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -30 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -69 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    29 mii lei
    Profit net
    -96 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    146 mii lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    140 mii lei
    Profit net
    597 lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    232 mii lei
    Profit net
    46 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-136%Față de anul anterior: în creștere
202320242025

Firma a pierdut 135,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,04Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 4,3% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
140%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

140% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2016

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2009

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Buzău cu nr. J10/872/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ENERDATA SRL

Este ENERDATA SRL activă?

Da. ENERDATA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ENERDATA SRL?

Cifra de afaceri a ENERDATA SRL în 2025 a fost de 42.490 lei, în creștere cu 72% față de 2024.

Ce profit a avut ENERDATA SRL în 2025?

În 2025, ENERDATA SRL a înregistrat o pierdere netă de 57.665 lei.

Ce activitate are ENERDATA SRL?

Activitatea principală a ENERDATA SRL este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

Unde are sediul ENERDATA SRL?

ENERDATA SRL are sediul social la adresa , Sat Sorești Com. Blăjani, Jud. Buzău, 127066.

ENERDATA SRL este plătitoare de TVA?

Da. ENERDATA SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ENERDATA SRL are datorii la ANAF?

Nu. ENERDATA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ENERDATA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].