EMTEL SRL Radiată SRL

Înființată 31.07.1998
Str. ARAD Nr. 4, Bl. PS13A, Sc. 2, Et. 3, Ap. 51, Municipiul Galaţi, Jud. Galaţi, 6200 6120, Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații

Prezentare

Pe scurt

EMTEL SRL (CUI 10859075) a fost o societate cu răspundere limitată din Galați, înființată în 1998 și radiată în 2024. Activitatea principală era Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații (CAEN 6120).

Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 84.600 lei (+37% față de 2022) și un profit net de 69.170 lei, fără angajați declarați.

Cifra de afaceri 2023
84,6 miilei
+37,5%, față de 2022
Profit net 2023
69,2 miilei
+22,6%, față de 2022
Angajați 2023
0
Marjă netă
81,8%
Capital social
200lei
Vechime
28ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2014-2023
Cifra de afaceri
AnValoare
201416.080 lei
20155.874 lei
201616.165 lei
201714.380 lei
201813.165 lei
201932.585 lei
202052.430 lei
202157.375 lei
202261.540 lei
202384.600 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2023202220212020201920182017201620152014
Cifra de afaceri84.60061.54057.37552.43032.58513.16514.38016.1655.87416.080
Profit net69.17056.42748.43446.54113.86410.22910.2048.619012.793
Număr mediu de angajați00000000-0
Active imobilizate03291.6452.961000000
Active circulante88.41962.79752.62949.61625.51837.47331.35032.46434.31738.731
Stocuri0000000000
Creanțe24.3473.0113.0115.7182.67727.45927.69128.00229.60930.294
Datorii19.0096.4595.6005.79611.41427.00420.90623.60522.59325.698
Capitaluri proprii69.41056.66748.67446.78114.10410.46910.4448.85911.72413.033
Ultimul bilanț: 2023. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2023

Marjă netă

Bun
82% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 81,8 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
4,65 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,65 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
21% Față de anul anterior: în creștere

21% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 31.05.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
10859075
Nr. Reg. Com.
J17/674/1998
EUID
ROONRC.J17/674/1998
Cod CAEN principal
6120, Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
Data înființării
31 iulie 1998
Vechime
28 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2022)
Adresă sediu
Str. ARAD Nr. 4, Bl. PS13A, Sc. 2, Et. 3, Ap. 51, Municipiul Galaţi, Jud. Galaţi, 6200
Domiciliu fiscal
Str. Arad Nr. 4, Mun. Galaţi, Jud. Galaţi, 800345

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0236••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • CE••• P••• EMIL•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare ONRC
  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  3. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  4. Stare nouă la ONRC: Dizolvare ONRC
  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
1998
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Galați cu nr. J17/674/1998. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre EMTEL SRL

Este EMTEL SRL activă?

Nu. EMTEL SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2024.

Care este cifra de afaceri a EMTEL SRL?

Cifra de afaceri a EMTEL SRL în 2023 a fost de 84.600 lei, în creștere cu 37% față de 2022.

Ce profit a avut EMTEL SRL în 2023?

În 2023, EMTEL SRL a înregistrat un profit net de 69.170 lei.

Ce activitate avea EMTEL SRL?

Activitatea principală a EMTEL SRL era Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații (CAEN 6120).

Unde avea sediul EMTEL SRL?

EMTEL SRL avea sediul social la adresa Str. ARAD Nr. 4, Bl. PS13A, Sc. 2, Et. 3, Ap. 51, Municipiul Galați, Jud. Galați, 6200.

EMTEL SRL are datorii la ANAF?

Nu. EMTEL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EMTEL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].