ActivăSRL

EMSAR SRL

Str. Radovanu Nr. 10, Bl. 37, Sc. 1, Et. 5, Ap. 23, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 4664: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CUI
2833465
Reg. Com.
J1991002866400
Înființată
13 mai 1991
Vechime
35 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
6,2 mil. lei
Profit net 2025
906 mii lei
Angajați 2025
6

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.05.1991

Rezumat

Pe scurt

EMSAR SRL (CUI 2833465) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,17 mil. lei (+6,3% față de 2024) și un profit net de 906.183 lei, cu 6 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
2833465
Nr. Reg. Com.
J1991002866400
EUID
ROONRC.J1991002866400
Cod CAEN principal
4664 - Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Data înființării
13 mai 1991
Vechime
35 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Radovanu Nr. 10, Bl. 37, Sc. 1, Et. 5, Ap. 23, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (3)
  • 0216••••••
  • 0217••••••
  • 0311••••••
Email (1)
  • of••@••••.ro
Website (1)
  • www.••••••.ro
Persoane (1)
  • ION••• CONSTAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+6,3% față de 2024

6.167.507 RON

2024: 5.802.390 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.764.328 RONAnul 2017: 3.800.228 RONAnul 2018: 3.972.612 RONAnul 2019: 4.004.801 RONAnul 2020: 4.019.618 RONAnul 2021: 3.776.131 RONAnul 2022: 4.491.212 RONAnul 2023: 5.530.536 RONAnul 2024: 5.802.390 RONAnul 2025: 6.167.507 RON

Profit net 2025

-2,6% față de 2024

906.183 RON

2024: 930.312 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 389.469 RONAnul 2017: 469.872 RONAnul 2018: 449.941 RONAnul 2019: 465.541 RONAnul 2020: 848.764 RONAnul 2021: 607.799 RONAnul 2022: 393.610 RONAnul 2023: 724.927 RONAnul 2024: 930.312 RONAnul 2025: 906.183 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    6,2 mil. lei
    Profit net
    906 mii lei
    Angajați
    6
  • 2024

    Cifra de afaceri
    5,8 mil. lei
    Profit net
    930 mii lei
    Angajați
    6
  • 2023

    Cifra de afaceri
    5,5 mil. lei
    Profit net
    725 mii lei
    Angajați
    7
  • 2022

    Cifra de afaceri
    4,5 mil. lei
    Profit net
    394 mii lei
    Angajați
    7
  • 2021

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    608 mii lei
    Angajați
    7
  • 2020

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    849 mii lei
    Angajați
    9
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    466 mii lei
    Angajați
    11
  • 2018

    Cifra de afaceri
    4,0 mil. lei
    Profit net
    450 mii lei
    Angajați
    9
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    470 mii lei
    Angajați
    9
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    389 mii lei
    Angajați
    8

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,20Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,20 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
26%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

26% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/2866/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre EMSAR SRL

Este EMSAR SRL activă?

Da. EMSAR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EMSAR SRL?

Cifra de afaceri a EMSAR SRL în 2025 a fost de 6.167.507 lei (6,17 mil. lei), în creștere cu 6,3% față de 2024.

Ce profit a avut EMSAR SRL în 2025?

În 2025, EMSAR SRL a înregistrat un profit net de 906.183 lei.

Ce activitate are EMSAR SRL?

Activitatea principală a EMSAR SRL este Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

Unde are sediul EMSAR SRL?

EMSAR SRL are sediul social la adresa Str. Radovanu Nr. 10, Bl. 37, Sc. 1, Et. 5, Ap. 23, Sector 2 Mun. București, Jud. București.

EMSAR SRL este plătitoare de TVA?

Da. EMSAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

EMSAR SRL are datorii la ANAF?

Nu. EMSAR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EMSAR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].