EMA CONSTRUCŢII S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 11.04.2024
Tâmplarilor Nr. 242, Corp A, Sat Valea Satului, Comuna Grajduri, Jud. Iaşi, 707222 4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

EMA CONSTRUCȚII S.R.L. (CUI 49923866) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Valea Satului, Comuna Grajduri, județul Iași, înființată în 2024. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 504.202 lei și un profit net de 124.398 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
504,2 miilei
Profit net 2025
124,4 miilei
+630,8%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
24,7%
Capital social
200lei
Vechime
2ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2024-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2024-
2025504.202 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20252024
Cifra de afaceri504.202-
Profit net124.398-23.436
Număr mediu de angajați11
Active imobilizate-43
Active circulante510.048288.869
Stocuri281.315223.500
Creanțe16.68334.938
Datorii408.886312.148
Capitaluri proprii101.162-23.236
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
25%

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,25 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,25 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
80% Față de anul anterior: în scădere

80% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 11.04.2024

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
49923866
Nr. Reg. Com.
J2024001358223
EUID
ROONRC.J2024001358223
Cod CAEN principal
4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
11 aprilie 2024
Vechime
2 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Tâmplarilor Nr. 242, Corp A, Sat Valea Satului, Comuna Grajduri, Jud. Iaşi, 707222
Domiciliu fiscal
Fdc. Tâmplarilor Nr. 242, Corp A, Sat Valea Satului Com. Grajduri, Jud. Iaşi, 707222

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0743••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • I••• MI••• GABR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/1358/2024. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre EMA CONSTRUCŢII S.R.L.

Este EMA CONSTRUCȚII S.R.L. activă?

Da. EMA CONSTRUCȚII S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EMA CONSTRUCȚII S.R.L.?

Cifra de afaceri a EMA CONSTRUCȚII S.R.L. în 2025 a fost de 504.202 lei.

Ce profit a avut EMA CONSTRUCȚII S.R.L. în 2025?

În 2025, EMA CONSTRUCȚII S.R.L. a înregistrat un profit net de 124.398 lei.

Ce activitate are EMA CONSTRUCȚII S.R.L.?

Activitatea principală a EMA CONSTRUCȚII S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul EMA CONSTRUCȚII S.R.L.?

EMA CONSTRUCȚII S.R.L. are sediul social la adresa Tâmplarilor Nr. 242, Corp A, Sat Valea Satului, Comuna Grajduri, Jud. Iași, 707222.

EMA CONSTRUCȚII S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. EMA CONSTRUCȚII S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

EMA CONSTRUCȚII S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. EMA CONSTRUCȚII S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EMA CONSTRUCŢII S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].