ActivăSRL

ELYTIS CARE SRL

Str. Letea Nr. 17, Et. P, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600122

CAEN 8610: Activități de asistență spitalicească

CUI
35848705
Reg. Com.
J2016000424047
Înființată
23 martie 2016
Vechime
10 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
9,0 mil. lei
Profit net 2025
-2,9 mil. lei
Angajați 2025
39

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 23.03.2016

Rezumat

Pe scurt

ELYTIS CARE SRL (CUI 35848705) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 2016. Activitatea principală este Activități de asistență spitalicească (CAEN 8610).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9,02 mil. lei (-14% față de 2024) și o pierdere netă de 2,86 mil. lei, cu 39 de angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
35848705
Nr. Reg. Com.
J2016000424047
EUID
ROONRC.J2016000424047
Cod CAEN principal
8610 - Activități de asistență spitalicească
Data înființării
23 martie 2016
Vechime
10 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Letea Nr. 17, Et. P, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600122

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • BLAN••• ANDR••• EL•••
  • CONSTANTINE••• DUMI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-13,7% față de 2024

9.020.824 RON

2024: 10.453.564 RON

05 mil10 mil15 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 305.600 RONAnul 2017: 1.858.888 RONAnul 2018: 2.196.256 RONAnul 2019: 2.173.172 RONAnul 2020: 986.848 RONAnul 2021: 7.856.453 RONAnul 2022: 10.487.199 RONAnul 2023: 6.127.857 RONAnul 2024: 10.453.564 RONAnul 2025: 9.020.824 RON

Profit net 2025

-2902,7% față de 2024

-2.861.704 RON

2024: 102.104 RON

-3 mil-2 mil-1 mil01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -306.129 RONAnul 2017: 1.054.422 RONAnul 2018: 423.724 RONAnul 2019: 303.003 RONAnul 2020: -1.651.889 RONAnul 2021: -976.859 RONAnul 2022: 1.055.618 RONAnul 2023: -145.783 RONAnul 2024: 102.104 RONAnul 2025: -2.861.704 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    9,0 mil. lei
    Profit net
    -2,9 mil. lei
    Angajați
    39
  • 2024

    Cifra de afaceri
    10,5 mil. lei
    Profit net
    102 mii lei
    Angajați
    43
  • 2023

    Cifra de afaceri
    6,1 mil. lei
    Profit net
    -146 mii lei
    Angajați
    39
  • 2022

    Cifra de afaceri
    10,5 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    29
  • 2021

    Cifra de afaceri
    7,9 mil. lei
    Profit net
    -977 mii lei
    Angajați
    20
  • 2020

    Cifra de afaceri
    987 mii lei
    Profit net
    -1,7 mil. lei
    Angajați
    7
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    303 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    424 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    306 mii lei
    Profit net
    -306 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-32%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 31,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,09Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 9,2% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
231%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

231% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2016

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/424/2016.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ELYTIS CARE SRL

Este ELYTIS CARE SRL activă?

Da. ELYTIS CARE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ELYTIS CARE SRL?

Cifra de afaceri a ELYTIS CARE SRL în 2025 a fost de 9.020.824 lei (9,02 mil. lei), în scădere cu 14% față de 2024.

Ce profit a avut ELYTIS CARE SRL în 2025?

În 2025, ELYTIS CARE SRL a înregistrat o pierdere netă de 2,86 mil. lei (2.861.704 lei).

Ce activitate are ELYTIS CARE SRL?

Activitatea principală a ELYTIS CARE SRL este Activități de asistență spitalicească (CAEN 8610).

Unde are sediul ELYTIS CARE SRL?

ELYTIS CARE SRL are sediul social la adresa Str. Letea Nr. 17, Et. P, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600122.

ELYTIS CARE SRL este plătitoare de TVA?

Nu. ELYTIS CARE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ELYTIS CARE SRL are datorii la ANAF?

Nu. ELYTIS CARE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ELYTIS CARE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].