ActivăSRL

ELYM STAR COM SRL

, Sat Străoane Com. Străoane, Jud. Vrancea, 627325

CAEN 4724: Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase

CUI
6671323
Reg. Com.
J39/1272/1994
Înființată
21 decembrie 1994
Vechime
31 de ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
22 mii lei
Profit net 2025
-12 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 21.12.1994

Rezumat

Pe scurt

ELYM STAR COM SRL (CUI 6671323) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Străoane, județul Vrancea, înființată în 1994. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN 4724).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.008 lei (-68% față de 2024) și o pierdere netă de 12.131 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
6671323
Nr. Reg. Com.
J39/1272/1994
EUID
ROONRC.J39/1272/1994
Cod CAEN principal
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
Data înființării
21 decembrie 1994
Vechime
31 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
, Sat Străoane Com. Străoane, Jud. Vrancea, 627325

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • VOI••• MANU••• LUMIN••• CRENG•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-67,8% față de 2024

22.008 RON

2024: 68.452 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 113.079 RONAnul 2017: 113.976 RONAnul 2018: 135.151 RONAnul 2019: 138.310 RONAnul 2020: 78.283 RONAnul 2021: 73.028 RONAnul 2022: 20.853 RONAnul 2023: 52.926 RONAnul 2024: 68.452 RONAnul 2025: 22.008 RON

Profit net 2025

-160,7% față de 2024

-12.131 RON

2024: 19.989 RON

-20k-10k010k20k30k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 11.841 RONAnul 2017: 7.528 RONAnul 2018: 1.120 RONAnul 2019: 3.601 RONAnul 2020: 2.787 RONAnul 2021: 10.272 RONAnul 2022: -9.957 RONAnul 2023: 22.631 RONAnul 2024: 19.989 RONAnul 2025: -12.131 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    22 mii lei
    Profit net
    -12 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    68 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    53 mii lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    21 mii lei
    Profit net
    -10 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    73 mii lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    78 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    138 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    135 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    114 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    113 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-55%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 55,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,33Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 33% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
298%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

298% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1998

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1994

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Vrancea cu nr. J39/1272/1994.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ELYM STAR COM SRL

Este ELYM STAR COM SRL activă?

Da. ELYM STAR COM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ELYM STAR COM SRL?

Cifra de afaceri a ELYM STAR COM SRL în 2025 a fost de 22.008 lei, în scădere cu 68% față de 2024.

Ce profit a avut ELYM STAR COM SRL în 2025?

În 2025, ELYM STAR COM SRL a înregistrat o pierdere netă de 12.131 lei.

Ce activitate are ELYM STAR COM SRL?

Activitatea principală a ELYM STAR COM SRL este Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN 4724).

Unde are sediul ELYM STAR COM SRL?

ELYM STAR COM SRL are sediul social la adresa , Sat Străoane Com. Străoane, Jud. Vrancea, 627325.

ELYM STAR COM SRL este plătitoare de TVA?

Da. ELYM STAR COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ELYM STAR COM SRL are datorii la ANAF?

Nu. ELYM STAR COM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ELYM STAR COM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].