ActivăSRL

ELVANI SRL

Str. Roşiori Nr. 13, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100405

CAEN 4321: Lucrări de instalații electrice

CUI
4964530
Reg. Com.
J29/2870/1993
Înființată
3 decembrie 1993
Vechime
32 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
18,5 mil. lei
Profit net 2025
2,4 mil. lei
Angajați 2025
27

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.12.1993

Rezumat

Pe scurt

ELVANI SRL (CUI 4964530) este o societate cu răspundere limitată activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 1993. Activitatea principală este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18,5 mil. lei (+41% față de 2024) și un profit net de 2,35 mil. lei, cu 27 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
4964530
Nr. Reg. Com.
J29/2870/1993
EUID
ROONRC.J29/2870/1993
Cod CAEN principal
4321 - Lucrări de instalații electrice
Data înființării
3 decembrie 1993
Vechime
32 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Roşiori Nr. 13, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100405

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • NI••• CONSTAN••• VALEN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+40,7% față de 2024

18.460.733 RON

2024: 13.121.082 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.094.026 RONAnul 2017: 5.776.293 RONAnul 2018: 5.767.180 RONAnul 2019: 5.724.905 RONAnul 2020: 10.007.086 RONAnul 2021: 10.159.177 RONAnul 2022: 11.679.407 RONAnul 2023: 14.300.664 RONAnul 2024: 13.121.082 RONAnul 2025: 18.460.733 RON

Profit net 2025

+140,0% față de 2024

2.354.091 RON

2024: 980.961 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 329.985 RONAnul 2017: 113.118 RONAnul 2018: 273.386 RONAnul 2019: 356.829 RONAnul 2020: 1.641.463 RONAnul 2021: 605.112 RONAnul 2022: 2.228.491 RONAnul 2023: 615.287 RONAnul 2024: 980.961 RONAnul 2025: 2.354.091 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    18,5 mil. lei
    Profit net
    2,4 mil. lei
    Angajați
    27
  • 2024

    Cifra de afaceri
    13,1 mil. lei
    Profit net
    981 mii lei
    Angajați
    28
  • 2023

    Cifra de afaceri
    14,3 mil. lei
    Profit net
    615 mii lei
    Angajați
    30
  • 2022

    Cifra de afaceri
    11,7 mil. lei
    Profit net
    2,2 mil. lei
    Angajați
    30
  • 2021

    Cifra de afaceri
    10,2 mil. lei
    Profit net
    605 mii lei
    Angajați
    30
  • 2020

    Cifra de afaceri
    10,0 mil. lei
    Profit net
    1,6 mil. lei
    Angajați
    30
  • 2019

    Cifra de afaceri
    5,7 mil. lei
    Profit net
    357 mii lei
    Angajați
    30
  • 2018

    Cifra de afaceri
    5,8 mil. lei
    Profit net
    273 mii lei
    Angajați
    30
  • 2017

    Cifra de afaceri
    5,8 mil. lei
    Profit net
    113 mii lei
    Angajați
    30
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    330 mii lei
    Angajați
    28

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
13%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,10Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,10 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
43%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1994

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1993

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/2870/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ELVANI SRL

Este ELVANI SRL activă?

Da. ELVANI SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ELVANI SRL?

Cifra de afaceri a ELVANI SRL în 2025 a fost de 18.460.733 lei (18,5 mil. lei), în creștere cu 41% față de 2024.

Ce profit a avut ELVANI SRL în 2025?

În 2025, ELVANI SRL a înregistrat un profit net de 2,35 mil. lei (2.354.091 lei).

Ce activitate are ELVANI SRL?

Activitatea principală a ELVANI SRL este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

Unde are sediul ELVANI SRL?

ELVANI SRL are sediul social la adresa Str. Roșiori Nr. 13, Mun. Ploiești, Jud. Prahova, 100405.

ELVANI SRL este plătitoare de TVA?

Da. ELVANI SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ELVANI SRL are datorii la ANAF?

Nu. ELVANI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ELVANI SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].