ActivăSRL

ELMAR SRL

Şos. Bucium Nr. 32A, Et. 3, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
1990216
Reg. Com.
J1991002177225
Înființată
12 decembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
455 mii lei
Profit net 2025
50 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 28.11.1992

Rezumat

Pe scurt

ELMAR SRL (CUI 1990216) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 1991. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 454.956 lei (+1,4% față de 2024) și un profit net de 49.921 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1990216
Nr. Reg. Com.
J1991002177225
EUID
ROONRC.J1991002177225
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
12 decembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Şos. Bucium Nr. 32A, Et. 3, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • TAT••• MA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+1,4% față de 2024

454.956 RON

2024: 448.529 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 6.106.262 RONAnul 2017: 1.764.862 RONAnul 2018: 1.706.800 RONAnul 2019: 3.643.502 RONAnul 2020: 2.479.457 RONAnul 2021: 895.804 RONAnul 2022: 1.401.681 RONAnul 2023: 590.624 RONAnul 2024: 448.529 RONAnul 2025: 454.956 RON

Profit net 2025

-94,5% față de 2024

49.921 RON

2024: 909.105 RON

-2 mil-1 mil01 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 78.540 RONAnul 2017: 30.979 RONAnul 2018: 28.519 RONAnul 2019: 63.919 RONAnul 2020: 31.691 RONAnul 2021: 207.001 RONAnul 2022: -1.218.266 RONAnul 2023: 55.961 RONAnul 2024: 909.105 RONAnul 2025: 49.921 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    455 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    449 mii lei
    Profit net
    909 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    591 mii lei
    Profit net
    56 mii lei
    Angajați
    0
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    -1,2 mil. lei
    Angajați
    8
  • 2021

    Cifra de afaceri
    896 mii lei
    Profit net
    207 mii lei
    Angajați
    16
  • 2020

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    39
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    64 mii lei
    Angajați
    30
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    27
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    31 mii lei
    Angajați
    29
  • 2016

    Cifra de afaceri
    6,1 mil. lei
    Profit net
    79 mii lei
    Angajați
    54

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
11%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,21Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 21% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
81%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

81% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/2177/1991.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ELMAR SRL

Este ELMAR SRL activă?

Da. ELMAR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ELMAR SRL?

Cifra de afaceri a ELMAR SRL în 2025 a fost de 454.956 lei, în creștere cu 1,4% față de 2024.

Ce profit a avut ELMAR SRL în 2025?

În 2025, ELMAR SRL a înregistrat un profit net de 49.921 lei.

Ce activitate are ELMAR SRL?

Activitatea principală a ELMAR SRL este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul ELMAR SRL?

ELMAR SRL are sediul social la adresa Șos. Bucium Nr. 32A, Et. 3, Mun. Iași, Jud. Iași.

ELMAR SRL este plătitoare de TVA?

Da. ELMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ELMAR SRL are datorii la ANAF?

Nu. ELMAR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ELMAR SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].