ActivăSRL

ELITE LUX SRL

Str. Aurel Vlaicu Nr. 3, Sc. 1, Et. 2, Ap. 6, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 4933: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

CUI
29196160
Reg. Com.
J2011002501129
Înființată
7 octombrie 2011
Vechime
15 ani
Cifra de afaceri 2025
119 mii lei
Profit net 2025
6 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.10.2011

Rezumat

Pe scurt

ELITE LUX SRL (CUI 29196160) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2011. Activitatea principală este Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 119.143 lei (+5,5% față de 2024) și un profit net de 5.987 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29196160
Nr. Reg. Com.
J2011002501129
EUID
ROONRC.J2011002501129
Cod CAEN principal
4933 - Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Data înființării
7 octombrie 2011
Vechime
15 ani
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Aurel Vlaicu Nr. 3, Sc. 1, Et. 2, Ap. 6, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • MESE••• MAR••• IUS•••
  • PU••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+5,5% față de 2024

119.143 RON

2024: 112.907 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 141.855 RONAnul 2017: 149.686 RONAnul 2018: 129.528 RONAnul 2019: 107.052 RONAnul 2020: 135.480 RONAnul 2021: 124.127 RONAnul 2022: 158.424 RONAnul 2023: 172.967 RONAnul 2024: 112.907 RONAnul 2025: 119.143 RON

Profit net 2025

+119,9% față de 2024

5.987 RON

2024: -30.021 RON

-40k-20k020k40k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.097 RONAnul 2017: 23.039 RONAnul 2018: 14.120 RONAnul 2019: 2.323 RONAnul 2020: 17.940 RONAnul 2021: 36.995 RONAnul 2022: -20.454 RONAnul 2023: 9.264 RONAnul 2024: -30.021 RONAnul 2025: 5.987 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    119 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    113 mii lei
    Profit net
    -30 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    173 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    158 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    37 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    135 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    107 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    130 mii lei
    Profit net
    14 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    150 mii lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    142 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,13Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 13% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
160%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

160% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/2501/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ELITE LUX SRL

Este ELITE LUX SRL activă?

Da. ELITE LUX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ELITE LUX SRL?

Cifra de afaceri a ELITE LUX SRL în 2025 a fost de 119.143 lei, în creștere cu 5,5% față de 2024.

Ce profit a avut ELITE LUX SRL în 2025?

În 2025, ELITE LUX SRL a înregistrat un profit net de 5.987 lei.

Ce activitate are ELITE LUX SRL?

Activitatea principală a ELITE LUX SRL este Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (CAEN 4933).

Unde are sediul ELITE LUX SRL?

ELITE LUX SRL are sediul social la adresa Str. Aurel Vlaicu Nr. 3, Sc. 1, Et. 2, Ap. 6, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

ELITE LUX SRL este plătitoare de TVA?

Nu. ELITE LUX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ELITE LUX SRL are datorii la ANAF?

Nu. ELITE LUX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ELITE LUX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].