ActivăSRL

ELISA SRL

Cal. Moldovei Nr. 192, Mun. Bacău, Jud. Bacău

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
974859
Reg. Com.
J04/809/1991
Înființată
3 iunie 1991
Vechime
35 de ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
10,5 mil. lei
Profit net 2025
1,6 mil. lei
Angajați 2025
5

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 07.12.1992

Rezumat

Pe scurt

ELISA SRL (CUI 974859) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 1991. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10,5 mil. lei (+514% față de 2024) și un profit net de 1,58 mil. lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
974859
Nr. Reg. Com.
J04/809/1991
EUID
ROONRC.J1991000809045
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
3 iunie 1991
Vechime
35 de ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Moldovei Nr. 192, Mun. Bacău, Jud. Bacău

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MAN••• VAS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+514,3% față de 2024

10.479.722 RON

2024: 1.706.065 RON

05 mil10 mil15 mil20 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 787.653 RONAnul 2017: 3.061.684 RONAnul 2018: 2.598.976 RONAnul 2019: 3.007.242 RONAnul 2020: 1.100.058 RONAnul 2021: 3.900 RONAnul 2022: 5.544 RONAnul 2023: 16.583.943 RONAnul 2024: 1.706.065 RONAnul 2025: 10.479.722 RON

Profit net 2025

+570,8% față de 2024

1.584.700 RON

2024: -336.599 RON

-3 mil-2 mil-1 mil01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.243.761 RONAnul 2017: -301.222 RONAnul 2018: 258.114 RONAnul 2019: 22.886 RONAnul 2020: 55.494 RONAnul 2021: -2.293.610 RONAnul 2022: 462.366 RONAnul 2023: 100.778 RONAnul 2024: -336.599 RONAnul 2025: 1.584.700 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    10,5 mil. lei
    Profit net
    1,6 mil. lei
    Angajați
    5
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    -337 mii lei
    Angajați
    5
  • 2023

    Cifra de afaceri
    16,6 mil. lei
    Profit net
    101 mii lei
    Angajați
    6
  • 2022

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    462 mii lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4 mii lei
    Profit net
    -2,3 mil. lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    55 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    11
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    258 mii lei
    Angajați
    17
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    -301 mii lei
    Angajați
    22
  • 2016

    Cifra de afaceri
    788 mii lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    16

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 15,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,91Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 91% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
70%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

70% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 1995

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/809/1991.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ELISA SRL

Este ELISA SRL activă?

Da. ELISA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ELISA SRL?

Cifra de afaceri a ELISA SRL în 2025 a fost de 10.479.722 lei (10,5 mil. lei), în creștere cu 514% față de 2024.

Ce profit a avut ELISA SRL în 2025?

În 2025, ELISA SRL a înregistrat un profit net de 1,58 mil. lei (1.584.700 lei).

Ce activitate are ELISA SRL?

Activitatea principală a ELISA SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul ELISA SRL?

ELISA SRL are sediul social la adresa Cal. Moldovei Nr. 192, Mun. Bacău, Jud. Bacău.

ELISA SRL este plătitoare de TVA?

Da. ELISA SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ELISA SRL are datorii la ANAF?

Nu. ELISA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ELISA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].