ActivăSRL

ELIMO-PLUS S.R.L.

Str. Progresului Nr. 17, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600164

CAEN 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CUI
2816219
Reg. Com.
J04/2811/1992
Înființată
14 decembrie 1992
Vechime
33 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
79 mii lei
Profit net 2025
55 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.01.1993

Rezumat

Pe scurt

ELIMO-PLUS S.R.L. (CUI 2816219) este o societate cu răspundere limitată activă din Bacău, înființată în 1992. Activitatea principală este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 79.432 lei (-48% față de 2024) și un profit net de 54.771 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
2816219
Nr. Reg. Com.
J04/2811/1992
EUID
ROONRC.J04/2811/1992
Cod CAEN principal
7112 - Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Data înființării
14 decembrie 1992
Vechime
33 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Progresului Nr. 17, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600164

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MO••• MIR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-48,4% față de 2024

79.432 RON

2024: 153.932 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 52.200 RONAnul 2017: 34.075 RONAnul 2018: 66.110 RONAnul 2019: 70.970 RONAnul 2020: 91.355 RONAnul 2021: 102.280 RONAnul 2022: 122.934 RONAnul 2023: 62.480 RONAnul 2024: 153.932 RONAnul 2025: 79.432 RON

Profit net 2025

-53,3% față de 2024

54.771 RON

2024: 117.229 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 40.594 RONAnul 2017: 25.496 RONAnul 2018: 41.294 RONAnul 2019: 63.413 RONAnul 2020: 79.690 RONAnul 2021: 95.590 RONAnul 2022: 105.427 RONAnul 2023: 42.518 RONAnul 2024: 117.229 RONAnul 2025: 54.771 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    79 mii lei
    Profit net
    55 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    154 mii lei
    Profit net
    117 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    62 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    -
  • 2022

    Cifra de afaceri
    123 mii lei
    Profit net
    105 mii lei
    Angajați
    -
  • 2021

    Cifra de afaceri
    102 mii lei
    Profit net
    96 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    91 mii lei
    Profit net
    80 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    71 mii lei
    Profit net
    63 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    66 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    0
  • 2017

    Cifra de afaceri
    34 mii lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    52 mii lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    0

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
69%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 69 de lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,06Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,06 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
49%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

49% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2011

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/2811/1992, sub denumirea ELIMO-PLUS SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ELIMO-PLUS S.R.L.

Este ELIMO-PLUS S.R.L. activă?

Da. ELIMO-PLUS S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ELIMO-PLUS S.R.L.?

Cifra de afaceri a ELIMO-PLUS S.R.L. în 2025 a fost de 79.432 lei, în scădere cu 48% față de 2024.

Ce profit a avut ELIMO-PLUS S.R.L. în 2025?

În 2025, ELIMO-PLUS S.R.L. a înregistrat un profit net de 54.771 lei.

Ce activitate are ELIMO-PLUS S.R.L.?

Activitatea principală a ELIMO-PLUS S.R.L. este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

Unde are sediul ELIMO-PLUS S.R.L.?

ELIMO-PLUS S.R.L. are sediul social la adresa Str. Progresului Nr. 17, Mun. Bacău, Jud. Bacău, 600164.

ELIMO-PLUS S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. ELIMO-PLUS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

ELIMO-PLUS S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. ELIMO-PLUS S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ELIMO-PLUS S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].