LichidareSRL

ELI & IRI S.R.L.

Str. Donath, Bl. V, Et. 3, Ap. 73, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400331

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
33210238
Reg. Com.
J12/1746/2014
Înființată
27 mai 2014
Vechime
12 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
39 mii lei
Profit net 2025
-65 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • faliment
  • este sub incidența Legii nr. 85/2014

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 27.05.2014

Rezumat

Pe scurt

ELI & IRI S.R.L. (CUI 33210238) este o societate cu răspundere limitată din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2014. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711). Firma este în lichidare.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 39.262 lei (-83% față de 2024) și o pierdere netă de 65.045 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33210238
Nr. Reg. Com.
J12/1746/2014
EUID
ROONRC.J12/1746/2014
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
27 mai 2014
Vechime
12 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Donath, Bl. V, Et. 3, Ap. 73, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400331

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• BO••• DANI••• CRIST•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-82,9% față de 2024

39.262 RON

2024: 229.609 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 785.335 RONAnul 2017: 1.084.511 RONAnul 2018: 1.448.919 RONAnul 2019: 1.440.656 RONAnul 2020: 1.284.192 RONAnul 2021: 1.212.973 RONAnul 2022: 774.691 RONAnul 2023: 390.630 RONAnul 2024: 229.609 RONAnul 2025: 39.262 RON

Profit net 2025

+29,4% față de 2024

-65.045 RON

2024: -92.123 RON

-100k0100k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 73.564 RONAnul 2017: 98.250 RONAnul 2018: 107.642 RONAnul 2019: 131.251 RONAnul 2020: 95.388 RONAnul 2021: 134.576 RONAnul 2022: 12.330 RONAnul 2023: -85.490 RONAnul 2024: -92.123 RONAnul 2025: -65.045 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    39 mii lei
    Profit net
    -65 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    230 mii lei
    Profit net
    -92 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    391 mii lei
    Profit net
    -85 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    775 mii lei
    Profit net
    12 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    135 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    95 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    131 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    108 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    98 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    785 mii lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-166%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 165,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,82Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 82% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
122%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

122% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stări noi la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Faliment.

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2020

    Schimbarea denumirii

    ELI & IRI SRL-D → ELI & IRI S.R.L.

  5. Stare încheiată la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2017, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

  6. 2018

    Stare nouă la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2017, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2014 - 2018)
  1. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2015

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 2014

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/1746/2014.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ELI & IRI S.R.L.

Este ELI & IRI S.R.L. activă?

Nu. ELI & IRI S.R.L. este în lichidare.

Care este cifra de afaceri a ELI & IRI S.R.L.?

Cifra de afaceri a ELI & IRI S.R.L. în 2025 a fost de 39.262 lei, în scădere cu 83% față de 2024.

Ce profit a avut ELI & IRI S.R.L. în 2025?

În 2025, ELI & IRI S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 65.045 lei.

Ce activitate are ELI & IRI S.R.L.?

Activitatea principală a ELI & IRI S.R.L. este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul ELI & IRI S.R.L.?

ELI & IRI S.R.L. are sediul social la adresa Str. Donath, Bl. V, Et. 3, Ap. 73, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400331.

ELI & IRI S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. ELI & IRI S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

ELI & IRI S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. ELI & IRI S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ELI & IRI S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].