Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ELENEL SRL (CUI 4872622) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 1993. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,07 mil. lei (-7% față de 2024) și un profit net de 89.614 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.186.096 lei |
| 2017 | 1.305.472 lei |
| 2018 | 1.229.804 lei |
| 2019 | 1.180.737 lei |
| 2020 | 907.796 lei |
| 2021 | 986.398 lei |
| 2022 | 1.211.318 lei |
| 2023 | 1.181.677 lei |
| 2024 | 1.148.703 lei |
| 2025 | 1.068.617 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.068.617 | 1.148.703 | 1.181.677 | 1.211.318 | 986.398 | 907.796 | 1.180.737 | 1.229.804 | 1.305.472 | 1.186.096 |
| Profit net | 89.614 | 394.954 | 100.713 | 120.456 | 44.818 | 221.644 | 9.061 | 42.428 | -29.913 | -39.350 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 532.776 | 496.949 | 650.944 | 664.965 | 686.733 | 872.359 | 979.104 | 1.067.908 | 964.889 | 999.794 |
| Active circulante | 467.513 | 715.501 | 771.585 | 810.950 | 847.943 | 906.474 | 995.946 | 1.032.468 | 1.153.199 | 1.288.827 |
| Stocuri | 453.296 | 507.702 | 560.466 | 576.366 | 499.805 | 495.302 | 581.240 | 703.328 | 732.416 | 720.816 |
| Creanțe | 5.189 | 99.636 | 165.918 | 172.436 | 144.857 | 224.678 | 454.165 | 360.103 | 394.909 | 541.177 |
| Datorii | 187.406 | 97.230 | 244.645 | 278.082 | 350.806 | 359.352 | 768.286 | 826.474 | 887.129 | 929.337 |
| Capitaluri proprii | 816.538 | 1.116.924 | 1.179.462 | 1.199.204 | 1.185.228 | 1.421.172 | 1.208.588 | 1.275.051 | 1.232.623 | 1.362.535 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,49 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
19% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ELENEL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ELENEL SRL în 2025 a fost de 1.068.617 lei (1,07 mil. lei), în scădere cu 7% față de 2024.
În 2025, ELENEL SRL a înregistrat un profit net de 89.614 lei.
Activitatea principală a ELENEL SRL este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).
ELENEL SRL are sediul social la adresa TÂMPEI Nr. 16, Bl. C1A, Sc. A, Ap. 1, Municipiul Brașov, Jud. Brașov, 500271.
Da. ELENEL SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. ELENEL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].