Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ELENDORA PHARM SRL (CUI 1156394) a fost o societate cu răspundere limitată din Buzău, înființată în 1992. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).
Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 1,29 mil. lei (+9,4% față de 2016) și un profit net de 20.940 lei, cu 8 angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2008 | 1.447.542 lei |
| 2009 | 1.725.703 lei |
| 2010 | 1.633.164 lei |
| 2011 | 1.741.893 lei |
| 2012 | 1.704.602 lei |
| 2013 | 1.490.178 lei |
| 2014 | 1.309.433 lei |
| 2015 | 1.199.140 lei |
| 2016 | 1.183.082 lei |
| 2017 | 1.294.587 lei |
| Indicator | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.294.587 | 1.183.082 | 1.199.140 | 1.309.433 | 1.490.178 | 1.704.602 | 1.741.893 | 1.633.164 | 1.725.703 | 1.447.542 |
| Profit net | 20.940 | 27.204 | 0 | 10.987 | -3.557 | 202 | 27.882 | 20.351 | 57.224 | 10.180 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | - | 7 | 8 | 9 | 9 | 8 | 7 | 6 |
| Active imobilizate | 144.207 | 149.721 | 56.255 | 73.716 | 81.870 | 72.520 | 60.433 | 56.052 | 48.724 | 48.048 |
| Active circulante | 346.860 | 301.091 | 348.312 | 438.217 | 554.738 | 633.158 | 565.006 | 395.627 | 361.403 | 278.813 |
| Stocuri | 200.497 | 207.001 | 211.625 | 218.375 | 221.894 | 154.151 | 137.260 | 106.147 | 101.728 | 113.568 |
| Creanțe | 127.689 | 24.446 | 85.044 | 189.772 | 303.535 | 422.170 | 361.109 | 231.782 | 211.322 | 26.057 |
| Datorii | 304.980 | 285.665 | 365.564 | 461.146 | 578.573 | 659.579 | 583.391 | 417.162 | 352.330 | 316.108 |
| Capitaluri proprii | 186.087 | 165.147 | 39.003 | 50.787 | 58.035 | 46.099 | 42.048 | 34.517 | 57.797 | 10.753 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,14 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
62% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. ELENDORA PHARM SRL a fost radiată din Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ELENDORA PHARM SRL în 2017 a fost de 1.294.587 lei (1,29 mil. lei), în creștere cu 9,4% față de 2016.
În 2017, ELENDORA PHARM SRL a înregistrat un profit net de 20.940 lei.
Conform bilanțului pe 2017, ELENDORA PHARM SRL a avut în medie 8 angajați (față de 8 angajați în 2016).
Activitatea principală a ELENDORA PHARM SRL era Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).
ELENDORA PHARM SRL avea sediul social la adresa Str. DOROBANTI, Bl. B16, Municipiul Buzău, Jud. Buzău, 0.
Nu. ELENDORA PHARM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].