RadiatăSRL

ELECTRO SOUND SRL

Str. Ilarie Chendi Nr. 37, Municipiul Sighişoara, Jud. Mureş, 0545400

CAEN 4778: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CUI
20667352
Reg. Com.
J26/92/2007
Înființată
18 ianuarie 2007
Vechime
19 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2014
21 mii lei
Profit net 2014
-2 mii lei

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 30.03.2016

Rezumat

Pe scurt

ELECTRO SOUND SRL (CUI 20667352) a fost o societate cu răspundere limitată din Sighișoara, județul Mureș, înființată în 2007 și radiată în 2016. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 20.560 lei și o pierdere netă de 2.386 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
20667352
Nr. Reg. Com.
J26/92/2007
EUID
ROONRC.J26/92/2007
Cod CAEN principal
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Data înființării
18 ianuarie 2007
Vechime
19 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Ilarie Chendi Nr. 37, Municipiul Sighişoara, Jud. Mureş, 0545400

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • FER••• TIBE••• NICO•••
  • SI••• I••• IUL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

20.560 RON

2013: 0 RON

-200k0200k400k600k800k2008200920102011201220132014Anul 2008: 710.249 RONAnul 2009: 343.830 RONAnul 2010: 398.211 RONAnul 2011: 199.406 RONAnul 2012: -36.288 RONAnul 2013: 0 RONAnul 2014: 20.560 RON

Profit net 2014

+7,4% față de 2013

-2.386 RON

2013: -2.576 RON

-50k050k100k150k2008200920102011201220132014Anul 2008: 140.611 RONAnul 2009: -25.040 RONAnul 2010: 12.777 RONAnul 2011: -35.650 RONAnul 2012: -31.449 RONAnul 2013: -2.576 RONAnul 2014: -2.386 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    21 mii lei
    Profit net
    -2 mii lei
    Angajați
    -
  • 2013

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    -3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2012

    Cifra de afaceri
    -36 mii lei
    Profit net
    -31 mii lei
    Angajați
    1
  • 2011

    Cifra de afaceri
    199 mii lei
    Profit net
    -36 mii lei
    Angajați
    2
  • 2010

    Cifra de afaceri
    398 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    2
  • 2009

    Cifra de afaceri
    344 mii lei
    Profit net
    -25 mii lei
    Angajați
    2
  • 2008

    Cifra de afaceri
    710 mii lei
    Profit net
    141 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăSlab
-12%Față de anul anterior: în creștere
201020112014

Firma a pierdut 11,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,08Față de anul anterior: în creștere
20102011201220132014

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,08 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
93%Față de anul anterior: în scădere
20102011201220132014

93% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2016

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2015

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2007 - 2007)
  1. 2007

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Mureș cu nr. J26/92/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ELECTRO SOUND SRL

Este ELECTRO SOUND SRL activă?

Nu. ELECTRO SOUND SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2016.

Care este cifra de afaceri a ELECTRO SOUND SRL?

Cifra de afaceri a ELECTRO SOUND SRL în 2014 a fost de 20.560 lei.

Ce profit a avut ELECTRO SOUND SRL în 2014?

În 2014, ELECTRO SOUND SRL a înregistrat o pierdere netă de 2.386 lei.

Ce activitate avea ELECTRO SOUND SRL?

Activitatea principală a ELECTRO SOUND SRL era Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi (CAEN 4778).

Unde avea sediul ELECTRO SOUND SRL?

ELECTRO SOUND SRL avea sediul social la adresa Str. Ilarie Chendi Nr. 37, Municipiul Sighișoara, Jud. Mureș, 0545400.

ELECTRO SOUND SRL are datorii la ANAF?

Nu. ELECTRO SOUND SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ELECTRO SOUND SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].