ActivăSRL

EL-VAS SRL

, Sat Enăcheşti Com. Bereşti-Tazlău, Jud. Bacău, 607052

CAEN 4782: Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

CUI
18137540
Reg. Com.
J04/2038/2005
Înființată
16 noiembrie 2005
Vechime
20 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
317 mii lei
Profit net 2025
10 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 16.11.2005

Rezumat

Pe scurt

EL-VAS SRL (CUI 18137540) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Enăchești, comuna Berești-Tazlău, județul Bacău, înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 316.646 lei (+7,4% față de 2024) și un profit net de 10.287 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18137540
Nr. Reg. Com.
J04/2038/2005
EUID
ROONRC.J04/2038/2005
Cod CAEN principal
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Data înființării
16 noiembrie 2005
Vechime
20 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
, Sat Enăcheşti Com. Bereşti-Tazlău, Jud. Bacău, 607052

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MĂR••• VASÎL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+7,4% față de 2024

316.646 RON

2024: 294.812 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 184.926 RONAnul 2017: 240.657 RONAnul 2018: 296.176 RONAnul 2019: 262.187 RONAnul 2020: 172.222 RONAnul 2021: 149.045 RONAnul 2022: 219.257 RONAnul 2023: 265.198 RONAnul 2024: 294.812 RONAnul 2025: 316.646 RON

Profit net 2025

-73,9% față de 2024

10.287 RON

2024: 39.482 RON

-40k-20k020k40k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -36.413 RONAnul 2017: -30.046 RONAnul 2018: -34.411 RONAnul 2019: -10.312 RONAnul 2020: -20.080 RONAnul 2021: -24.035 RONAnul 2022: -22.867 RONAnul 2023: -34.276 RONAnul 2024: 39.482 RONAnul 2025: 10.287 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    317 mii lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    295 mii lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    265 mii lei
    Profit net
    -34 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    219 mii lei
    Profit net
    -23 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    149 mii lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    172 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    262 mii lei
    Profit net
    -10 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    296 mii lei
    Profit net
    -34 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    241 mii lei
    Profit net
    -30 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    185 mii lei
    Profit net
    -36 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,2%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,40Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 40% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
245%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

245% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2024

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2010

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bacău cu nr. J4/2038/2005.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre EL-VAS SRL

Este EL-VAS SRL activă?

Da. EL-VAS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EL-VAS SRL?

Cifra de afaceri a EL-VAS SRL în 2025 a fost de 316.646 lei, în creștere cu 7,4% față de 2024.

Ce profit a avut EL-VAS SRL în 2025?

În 2025, EL-VAS SRL a înregistrat un profit net de 10.287 lei.

Ce activitate are EL-VAS SRL?

Activitatea principală a EL-VAS SRL este Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4782).

Unde are sediul EL-VAS SRL?

EL-VAS SRL are sediul social la adresa , Sat Enăchești Com. Berești-Tazlău, Jud. Bacău, 607052.

EL-VAS SRL este plătitoare de TVA?

Da. EL-VAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

EL-VAS SRL are datorii la ANAF?

Nu. EL-VAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EL-VAS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].