EKVAL SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 18.12.2006
Str. GEORGE CĂLINESCU Nr. 7, Bl. AN44, Et. 11, Ap. 43, Municipiul Oradea, Jud. Bihor 2599, Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

Prezentare

Pe scurt

EKVAL SRL (CUI 19963192) este o societate cu răspundere limitată activă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2006. Activitatea principală este Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN 2599).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 155.100 lei (+105% față de 2024) și un profit net de 121.761 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
155,1 miilei
+104,6%, față de 2024
Profit net 2025
121,8 miilei
+816,0%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
78,5%
Capital social
4.000lei
Vechime
19ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
201637.547 lei
201779.814 lei
2018123.229 lei
201986.803 lei
2020122.626 lei
2021139.406 lei
202298.506 lei
202354.013 lei
202475.794 lei
2025155.100 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri155.10075.79454.01398.506139.406122.62686.803123.22979.81437.547
Profit net121.76113.293-38.998-36.8971.7121.3742.7641.252-19.351-82.482
Număr mediu de angajați1111111113
Active imobilizate65.3461.22414.07831.10248.12765.1513.6433.3053.7224.140
Active circulante43.76849.70444.71137.86442.65721.49613.7369.7737.6578.909
Stocuri6.47325.3903.151--498349-3.6253.625
Creanțe24.74023.88532.74937.53541.05620.0548.6989.5361.6271.676
Datorii325.197389.385409.926381.776366.147363.602295.708294.172293.725276.044
Capitaluri proprii-216.083-337.844-351.137-312.140-275.243-276.955-278.329-281.094-282.346-262.995
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
79% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 78,5 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,13 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 13% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
298% Față de anul anterior: în scădere

298% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 18.12.2006

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
19963192
Nr. Reg. Com.
J05/2745/2006
EUID
ROONRC.J05/2745/2006
Cod CAEN principal
2599, Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Data înființării
18 decembrie 2006
Vechime
19 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
4.000 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Str. GEORGE CĂLINESCU Nr. 7, Bl. AN44, Et. 11, Ap. 43, Municipiul Oradea, Jud. Bihor
Domiciliu fiscal
Str. George Călinescu Nr. 7, Mun. Oradea, Jud. Bihor, 410341

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0359••••••
Email (0)
-
Website (1)
  • www.••••••.ro

Administratori și reprezentanți

1
  • ON••• CRIST•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2016
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2006
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Bihor cu nr. J5/2745/2006. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre EKVAL SRL

Este EKVAL SRL activă?

Da. EKVAL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EKVAL SRL?

Cifra de afaceri a EKVAL SRL în 2025 a fost de 155.100 lei, în creștere cu 105% față de 2024.

Ce profit a avut EKVAL SRL în 2025?

În 2025, EKVAL SRL a înregistrat un profit net de 121.761 lei.

Ce activitate are EKVAL SRL?

Activitatea principală a EKVAL SRL este Fabricarea altor articole din metal n.c.a. (CAEN 2599).

Unde are sediul EKVAL SRL?

EKVAL SRL are sediul social la adresa Str. GEORGE CĂLINESCU Nr. 7, Bl. AN44, Et. 11, Ap. 43, Municipiul Oradea, Jud. Bihor.

EKVAL SRL este plătitoare de TVA?

Da. EKVAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

EKVAL SRL are datorii la ANAF?

Nu. EKVAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EKVAL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].