Marjă netă
SlabFirma a pierdut 23,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
EGAL CONSTRUCT SRL (CUI 20901347) este o societate cu răspundere limitată activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2007. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 156.459 lei (+66% față de 2024) și o pierdere netă de 36.617 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 6.914 lei |
| 2017 | 106.030 lei |
| 2018 | - |
| 2019 | 145.431 lei |
| 2020 | - |
| 2021 | - |
| 2022 | 77.310 lei |
| 2023 | 125.940 lei |
| 2024 | 94.438 lei |
| 2025 | 156.459 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 156.459 | 94.438 | 125.940 | 77.310 | - | - | 145.431 | - | 106.030 | 6.914 |
| Profit net | -36.617 | 1.328 | 34.835 | 2.287 | -12.786 | -56.145 | 126.345 | -13.992 | 27.628 | -10.337 |
| Număr mediu de angajați | 1 | - | 0 | - | - | 0 | 0 | 0 | - | 0 |
| Active imobilizate | 6.616 | 8.636 | 10.655 | - | - | - | - | - | - | 388 |
| Active circulante | 130.377 | 140.737 | 148.663 | 120.126 | 159.711 | 176.936 | 245.399 | 104.731 | 123.313 | 87.224 |
| Stocuri | 1.384 | 15.869 | 19.407 | 17.762 | 89.233 | 74.508 | 74.296 | 18.274 | 53.470 | 56.940 |
| Creanțe | 22.259 | 17.488 | 19.103 | 46.380 | 28.840 | 28.751 | 68.098 | 69.138 | 38.465 | 29.790 |
| Datorii | 27.723 | 3.486 | 14.760 | 10.402 | 9.775 | 14.214 | 26.533 | 12.210 | 16.800 | 8.727 |
| Capitaluri proprii | 109.270 | 145.887 | 144.558 | 109.724 | 149.936 | 162.722 | 218.866 | 92.521 | 106.513 | 78.885 |
Firma a pierdut 23,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,70 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
20% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. EGAL CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a EGAL CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 156.459 lei, în creștere cu 66% față de 2024.
În 2025, EGAL CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 36.617 lei.
Activitatea principală a EGAL CONSTRUCT SRL este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).
EGAL CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. GĂGENI Nr. 88A, C3, Municipiul Ploiești, Jud. Prahova.
Da. EGAL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. EGAL CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].