ActivăSA

EEE SA

B-dul INDUSTRIILOR Nr. 4, Mun. Timişoara, Jud. Timiş

CAEN 4664: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CUI
1824981
Reg. Com.
J1991001477351
Înființată
8 iulie 1991
Vechime
35 de ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2025
23,2 mil. lei
Profit net 2025
508 mii lei
Angajați 2025
31

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 30.11.1992

Rezumat

Pe scurt

EEE SA (CUI 1824981) este o societate pe acțiuni activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23,2 mil. lei (-20% față de 2024) și un profit net de 508.331 lei, cu 31 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1824981
Nr. Reg. Com.
J1991001477351
EUID
ROONRC.J1991001477351
Cod CAEN principal
4664 - Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Data înființării
8 iulie 1991
Vechime
35 de ani, 3 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
B-dul INDUSTRIILOR Nr. 4, Mun. Timişoara, Jud. Timiş

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0256••••••
  • 0256••••••
Email (2)
  • ee••@••••.ro
  • of••@••••.ro
Website (2)
  • www.••••••.ro
  • www.••••••.ro
Persoane (3)
  • GIUR••• SA•••
  • OPRI••• I••• RAF•••
  • POPE••• NICO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-20,4% față de 2024

23.222.625 RON

2024: 29.177.442 RON

010 mil20 mil30 mil40 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 20.172.346 RONAnul 2017: 22.138.074 RONAnul 2018: 25.574.138 RONAnul 2019: 25.996.506 RONAnul 2020: 19.451.061 RONAnul 2021: 26.058.596 RONAnul 2022: 33.661.651 RONAnul 2023: 29.183.472 RONAnul 2024: 29.177.442 RONAnul 2025: 23.222.625 RON

Profit net 2025

-65,4% față de 2024

508.331 RON

2024: 1.469.206 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.808.411 RONAnul 2017: 2.880.787 RONAnul 2018: 3.075.738 RONAnul 2019: 2.635.096 RONAnul 2020: 2.075.364 RONAnul 2021: 3.100.001 RONAnul 2022: 4.034.735 RONAnul 2023: 3.558.710 RONAnul 2024: 1.469.206 RONAnul 2025: 508.331 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    23,2 mil. lei
    Profit net
    508 mii lei
    Angajați
    31
  • 2024

    Cifra de afaceri
    29,2 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    34
  • 2023

    Cifra de afaceri
    29,2 mil. lei
    Profit net
    3,6 mil. lei
    Angajați
    32
  • 2022

    Cifra de afaceri
    33,7 mil. lei
    Profit net
    4,0 mil. lei
    Angajați
    32
  • 2021

    Cifra de afaceri
    26,1 mil. lei
    Profit net
    3,1 mil. lei
    Angajați
    31
  • 2020

    Cifra de afaceri
    19,5 mil. lei
    Profit net
    2,1 mil. lei
    Angajați
    32
  • 2019

    Cifra de afaceri
    26,0 mil. lei
    Profit net
    2,6 mil. lei
    Angajați
    32
  • 2018

    Cifra de afaceri
    25,6 mil. lei
    Profit net
    3,1 mil. lei
    Angajați
    33
  • 2017

    Cifra de afaceri
    22,1 mil. lei
    Profit net
    2,9 mil. lei
    Angajați
    34
  • 2016

    Cifra de afaceri
    20,2 mil. lei
    Profit net
    2,8 mil. lei
    Angajați
    33

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
2,2%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,74Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,74 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
25%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

25% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1477/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre EEE SA

Este EEE SA activă?

Da. EEE SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EEE SA?

Cifra de afaceri a EEE SA în 2025 a fost de 23.222.625 lei (23,2 mil. lei), în scădere cu 20% față de 2024.

Ce profit a avut EEE SA în 2025?

În 2025, EEE SA a înregistrat un profit net de 508.331 lei.

Ce activitate are EEE SA?

Activitatea principală a EEE SA este Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

Unde are sediul EEE SA?

EEE SA are sediul social la adresa B-dul INDUSTRIILOR Nr. 4, Mun. Timișoara, Jud. Timiș.

EEE SA este plătitoare de TVA?

Da. EEE SA este înregistrată în scopuri de TVA.

EEE SA are datorii la ANAF?

Nu. EEE SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EEE SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].