ActivăSA

EDIL INVEST SA

Str. Constantin Brâncuşi Nr. 78-78A, Et. 5, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
23226709
Reg. Com.
J2008000199126
Înființată
8 februarie 2008
Vechime
18 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
263 mii lei
Profit net 2025
57 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: TRANSFER(SOSIRE) din data 07.08.2024

Rezumat

Pe scurt

EDIL INVEST SA (CUI 23226709) este o societate pe acțiuni activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 262.822 lei (+9% față de 2024) și un profit net de 56.754 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
23226709
Nr. Reg. Com.
J2008000199126
EUID
ROONRC.J2008000199126
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
8 februarie 2008
Vechime
18 ani, 8 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Constantin Brâncuşi Nr. 78-78A, Et. 5, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • B••• ROD••• •••
  • ••• R••• EST••• •••
  • BUR••• P••• OVI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+9,0% față de 2024

262.822 RON

2024: 241.185 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 177.779 RONAnul 2017: 180.552 RONAnul 2018: 184.202 RONAnul 2019: 147.435 RONAnul 2020: 153.412 RONAnul 2021: 257.014 RONAnul 2022: 244.081 RONAnul 2023: 249.946 RONAnul 2024: 241.185 RONAnul 2025: 262.822 RON

Profit net 2025

+251,5% față de 2024

56.754 RON

2024: -37.466 RON

-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 55.023 RONAnul 2017: 63.558 RONAnul 2018: 80.110 RONAnul 2019: 24.431 RONAnul 2020: 22.519 RONAnul 2021: 55.991 RONAnul 2022: 75.724 RONAnul 2023: 44.504 RONAnul 2024: -37.466 RONAnul 2025: 56.754 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    263 mii lei
    Profit net
    57 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    241 mii lei
    Profit net
    -37 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    250 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    244 mii lei
    Profit net
    76 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    257 mii lei
    Profit net
    56 mii lei
    Angajați
    -
  • 2020

    Cifra de afaceri
    153 mii lei
    Profit net
    23 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    147 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    184 mii lei
    Profit net
    80 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    181 mii lei
    Profit net
    64 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    178 mii lei
    Profit net
    55 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
22%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 21,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
24,67Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 24,67 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
3,7%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

3,7% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2024

    Mutarea sediului în alt județ

    Satu Mare → Cluj. Nr. Reg. Com. nou: J12/199/2008.

  3. Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2009

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/199/2008.

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2008 - 2008)
  1. 2008

    Mutarea sediului în județul Satu Mare

    Nr. Reg. Com. J30/199/2008.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre EDIL INVEST SA

Este EDIL INVEST SA activă?

Da. EDIL INVEST SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EDIL INVEST SA?

Cifra de afaceri a EDIL INVEST SA în 2025 a fost de 262.822 lei, în creștere cu 9% față de 2024.

Ce profit a avut EDIL INVEST SA în 2025?

În 2025, EDIL INVEST SA a înregistrat un profit net de 56.754 lei.

Ce activitate are EDIL INVEST SA?

Activitatea principală a EDIL INVEST SA este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul EDIL INVEST SA?

EDIL INVEST SA are sediul social la adresa Str. Constantin Brâncuși Nr. 78-78A, Et. 5, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

EDIL INVEST SA este plătitoare de TVA?

Da. EDIL INVEST SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

EDIL INVEST SA are datorii la ANAF?

Nu. EDIL INVEST SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EDIL INVEST SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].