Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
EDIL CORAS-CONSTRUCT S.R.L. (CUI 36324008) este o societate cu răspundere limitată activă din Vaslui, înființată în 2016. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,77 mil. lei (+118% față de 2024) și un profit net de 2,33 mil. lei, cu 12 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 20.000 lei |
| 2017 | 215.556 lei |
| 2018 | 409.115 lei |
| 2019 | 224.612 lei |
| 2020 | 532.809 lei |
| 2021 | 383.410 lei |
| 2022 | 1.035.861 lei |
| 2023 | 1.330.501 lei |
| 2024 | 3.561.720 lei |
| 2025 | 7.766.891 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.766.891 | 3.561.720 | 1.330.501 | 1.035.861 | 383.410 | 532.809 | 224.612 | 409.115 | 215.556 | 20.000 |
| Profit net | 2.333.246 | 1.875.526 | 97.536 | 489.891 | 84.332 | 328.579 | -153.759 | 209.648 | 154.275 | 1.526 |
| Număr mediu de angajați | 12 | 6 | 7 | 6 | 5 | 7 | 7 | 7 | 6 | 3 |
| Active imobilizate | 1.995.701 | 392.225 | 18.138 | 35.463 | 3.141 | 2.464 | 3.750 | 5.036 | - | - |
| Active circulante | 2.762.208 | 1.265.856 | 288.596 | 482.219 | 314.992 | 449.128 | 249.417 | 383.272 | 155.591 | 11.832 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 2.447.294 | 1.074.474 | 267.459 | 243.563 | 247.309 | 392.508 | 233.287 | 381.535 | 32.830 | 7.500 |
| Datorii | 4.737.207 | 244.405 | 50.847 | 27.069 | 40.410 | 38.201 | 43.355 | 24.737 | 1.667 | 10.106 |
| Capitaluri proprii | 46.922 | 1.413.676 | 288.149 | 490.613 | 277.723 | 413.391 | 209.812 | 363.571 | 153.924 | 1.726 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 58% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
99% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. EDIL CORAS-CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a EDIL CORAS-CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 7.766.891 lei (7,77 mil. lei), în creștere cu 118% față de 2024.
În 2025, EDIL CORAS-CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 2,33 mil. lei (2.333.246 lei).
Activitatea principală a EDIL CORAS-CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).
EDIL CORAS-CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa DIMITRIE CANTEMIR Nr. 33, Municipiul Vaslui, Jud. Vaslui, 730038.
Da. EDIL CORAS-CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. EDIL CORAS-CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].