EDIAN COM ALIMENT SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 10.02.2015
DOROBANŢI, Bl. H6, Et. 4, Ap. 14, Municipiul Buzău, Jud. Buzău, 120089 4941, Transporturi rutiere de mărfuri

Prezentare

Pe scurt

EDIAN COM ALIMENT SRL (CUI 34084430) este o societate cu răspundere limitată activă din Buzău, înființată în 2015. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 880.480 lei (+86% față de 2024) și un profit net de 239.450 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
880,5 miilei
+85,8%, față de 2024
Profit net 2025
239,5 miilei
+242,5%, față de 2024
Angajați 2025
3
+50,0%, față de 2024
Marjă netă
27,2%
Capital social
200lei
Vechime
11ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016910 lei
20171.943 lei
201848.128 lei
2019176.671 lei
2020275.978 lei
2021319.013 lei
2022428.825 lei
2023245.700 lei
2024473.858 lei
2025880.480 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri880.480473.858245.700428.825319.013275.978176.67148.1281.943910
Profit net239.45069.90932.923101.708108.715124.91756.15615.146-2.273-838
Număr mediu de angajați32121111-0
Active imobilizate59.449311--4.727----0
Active circulante273.244210.227152.830167.226192.618178.52274.77236.3341.209388
Stocuri----5.8483.80213.497175-0
Creanțe168.801103.38884.83350.23378.40847.04927.00527.332623225
Datorii93.00330.66515.69227.14122.12815.1778.97526.6936.7143.619
Capitaluri proprii239.690179.873137.138140.085175.217163.34565.7979.641-5.505-3.231
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
27% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 27,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
2,94 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,94 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
28% Față de anul anterior: în creștere

28% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 10.02.2015

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
34084430
Nr. Reg. Com.
J2015000108102
EUID
ROONRC.J2015000108102
Cod CAEN principal
4941, Transporturi rutiere de mărfuri
Data înființării
10 februarie 2015
Vechime
11 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
DOROBANŢI, Bl. H6, Et. 4, Ap. 14, Municipiul Buzău, Jud. Buzău, 120089
Domiciliu fiscal
Str. Dorobanţi, Mun. Buzău, Jud. Buzău

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0764••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • TU••• VALEN••• SO•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2015
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Buzău cu nr. J10/108/2015. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre EDIAN COM ALIMENT SRL

Este EDIAN COM ALIMENT SRL activă?

Da. EDIAN COM ALIMENT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a EDIAN COM ALIMENT SRL?

Cifra de afaceri a EDIAN COM ALIMENT SRL în 2025 a fost de 880.480 lei, în creștere cu 86% față de 2024.

Ce profit a avut EDIAN COM ALIMENT SRL în 2025?

În 2025, EDIAN COM ALIMENT SRL a înregistrat un profit net de 239.450 lei.

Ce activitate are EDIAN COM ALIMENT SRL?

Activitatea principală a EDIAN COM ALIMENT SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

Unde are sediul EDIAN COM ALIMENT SRL?

EDIAN COM ALIMENT SRL are sediul social la adresa DOROBANȚI, Bl. H6, Et. 4, Ap. 14, Municipiul Buzău, Jud. Buzău, 120089.

EDIAN COM ALIMENT SRL este plătitoare de TVA?

Da. EDIAN COM ALIMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

EDIAN COM ALIMENT SRL are datorii la ANAF?

Nu. EDIAN COM ALIMENT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EDIAN COM ALIMENT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].