ActivăSA

ECOREC SA

Sos. DE CENTURA, DEPOZIT GLINA Nr. 2, Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni, Jud. Ilfov

CAEN 3821: Recuperarea materialelor reciclabile

CUI
13894301
Reg. Com.
J23/367/2001
Înființată
10 mai 2001
Vechime
25 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2017
28,6 mil. lei
Profit net 2017
5,2 mil. lei
Angajați 2017
85

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat cenzori expirat
  • înregistrare depunere cerere de intervenție și transmitere dosar integral la tribunal
  • înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.05.2001

Rezumat

Pe scurt

ECOREC SA (CUI 13894301) este o societate pe acțiuni activă din satul Popești Leordeni Orș. Popești-Leordeni, județul Ilfov, înființată în 2001. Activitatea principală este Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN 3821).

În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 28,6 mil. lei (+45% față de 2016) și un profit net de 5,22 mil. lei, cu 85 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
13894301
Nr. Reg. Com.
J23/367/2001
EUID
ROONRC.J23/367/2001
Cod CAEN principal
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
Data înființării
10 mai 2001
Vechime
25 de ani, 5 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Sos. DE CENTURA, DEPOZIT GLINA Nr. 2, Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni, Jud. Ilfov

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • DOMBROVS••• VIC•••
  • P••• D•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2009 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

+45,0% față de 2016

28.581.198 RON

2016: 19.706.918 RON

010 mil20 mil30 mil2009201020132014201520162017Anul 2009: 18.498.082 RONAnul 2010: 17.663.995 RONAnul 2013: 20.183.704 RONAnul 2014: 19.696.458 RONAnul 2015: 17.735.048 RONAnul 2016: 19.706.918 RONAnul 2017: 28.581.198 RON

Profit net 2017

+71,6% față de 2016

5.217.264 RON

2016: 3.041.089 RON

03 mil5 mil8 mil10 mil2009201020132014201520162017Anul 2009: 3.121.134 RONAnul 2010: 3.199.663 RONAnul 2013: 9.875.169 RONAnul 2014: 5.112.914 RONAnul 2015: 2.750.585 RONAnul 2016: 3.041.089 RONAnul 2017: 5.217.264 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    28,6 mil. lei
    Profit net
    5,2 mil. lei
    Angajați
    85
  • 2016

    Cifra de afaceri
    19,7 mil. lei
    Profit net
    3,0 mil. lei
    Angajați
    85
  • 2015

    Cifra de afaceri
    17,7 mil. lei
    Profit net
    2,8 mil. lei
    Angajați
    74
  • 2014

    Cifra de afaceri
    19,7 mil. lei
    Profit net
    5,1 mil. lei
    Angajați
    76
  • 2013

    Cifra de afaceri
    20,2 mil. lei
    Profit net
    9,9 mil. lei
    Angajați
    75
  • 2010

    Cifra de afaceri
    17,7 mil. lei
    Profit net
    3,2 mil. lei
    Angajați
    90
  • 2009

    Cifra de afaceri
    18,5 mil. lei
    Profit net
    3,1 mil. lei
    Angajați
    108

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăBun
18%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 18,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,75Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,75 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
36%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

36% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    1 schimbare în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. 2025

    Stări noi la ONRC

    Înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal; Înregistrare depunere cerere de intervenție și transmitere dosar integral la tribunal.

  3. Stări încheiate la ONRC

    Înregistrare depunere cerere de intervenție și transmitere dosar integral la tribunal; Înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal.

  4. 2024

    Stare încheiată la ONRC: Sechestru părți sociale/acțiuni deținute de unul sau mai mulți asoc./acționari

  5. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  6. 2021

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (12 evenimente în plus, 2001 - 2021)
  1. 2021

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990

  2. 2020

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. 2019

    Stări noi la ONRC

    Înregistrare depunere cerere de intervenție și transmitere dosar integral la tribunal; Înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal.

  5. 2017

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2015

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  7. Stări încheiate la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Insolvență.

  8. 2014

    Stări noi la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Insolvență.

  9. Stări încheiate la ONRC

    Funcțiune; Înregistrare depunere cerere de intervenție și transmitere dosar integral la tribunal.

  10. 2013

    Cel mai mare profit net din istoric

  11. 2001

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  12. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/367/2001.

În cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ECOREC SA

Este ECOREC SA activă?

Da. ECOREC SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ECOREC SA?

Cifra de afaceri a ECOREC SA în 2017 a fost de 28.581.198 lei (28,6 mil. lei), în creștere cu 45% față de 2016.

Ce profit a avut ECOREC SA în 2017?

În 2017, ECOREC SA a înregistrat un profit net de 5,22 mil. lei (5.217.264 lei).

Ce activitate are ECOREC SA?

Activitatea principală a ECOREC SA este Recuperarea materialelor reciclabile (CAEN 3821).

Unde are sediul ECOREC SA?

ECOREC SA are sediul social la adresa Sos. DE CENTURA, DEPOZIT GLINA Nr. 2, Sat Popești Leordeni Orș. Popești-Leordeni, Jud. Ilfov.

ECOREC SA este plătitoare de TVA?

Da. ECOREC SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

ECOREC SA are datorii la ANAF?

Nu. ECOREC SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ECOREC SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].