ActivăSRL

ECOLUTION SRL

Cal. Chişinăului Nr. 29, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700177

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
13830812
Reg. Com.
J22/351/2001
Înființată
4 aprilie 2001
Vechime
25 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
2,3 mil. lei
Profit net 2025
41 mii lei
Angajați 2025
11

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 04.04.2001

Rezumat

Pe scurt

ECOLUTION SRL (CUI 13830812) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 2001. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,3 mil. lei (+124% față de 2024) și un profit net de 41.031 lei, cu 11 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
13830812
Nr. Reg. Com.
J22/351/2001
EUID
ROONRC.J22/351/2001
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
4 aprilie 2001
Vechime
25 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Chişinăului Nr. 29, Mun. Iaşi, Jud. Iaşi, 700177

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • R••• VAS••• HO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+123,6% față de 2024

2.304.473 RON

2024: 1.030.516 RON

05 mil10 mil15 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.904.727 RONAnul 2017: 10.213.887 RONAnul 2018: 8.100.532 RONAnul 2019: 4.243.643 RONAnul 2020: 10.257.416 RONAnul 2021: 5.730.010 RONAnul 2022: 2.315.369 RONAnul 2023: 2.189.170 RONAnul 2024: 1.030.516 RONAnul 2025: 2.304.473 RON

Profit net 2025

+112,8% față de 2024

41.031 RON

2024: 19.278 RON

-200k0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -145.443 RONAnul 2017: 293.527 RONAnul 2018: 639.957 RONAnul 2019: 168.174 RONAnul 2020: 176.962 RONAnul 2021: 182.619 RONAnul 2022: 73.668 RONAnul 2023: 21.984 RONAnul 2024: 19.278 RONAnul 2025: 41.031 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    11
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    15
  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    17
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    15
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5,7 mil. lei
    Profit net
    183 mii lei
    Angajați
    0
  • 2020

    Cifra de afaceri
    10,3 mil. lei
    Profit net
    177 mii lei
    Angajați
    21
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    168 mii lei
    Angajați
    22
  • 2018

    Cifra de afaceri
    8,1 mil. lei
    Profit net
    640 mii lei
    Angajați
    20
  • 2017

    Cifra de afaceri
    10,2 mil. lei
    Profit net
    294 mii lei
    Angajați
    20
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    -145 mii lei
    Angajați
    20

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,8%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,98Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 98% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
94%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2019

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  3. Reactivată ca contribuabil de ANAF

  4. 2013

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2001

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Iași cu nr. J22/351/2001.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre ECOLUTION SRL

Este ECOLUTION SRL activă?

Da. ECOLUTION SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a ECOLUTION SRL?

Cifra de afaceri a ECOLUTION SRL în 2025 a fost de 2.304.473 lei (2,3 mil. lei), în creștere cu 124% față de 2024.

Ce profit a avut ECOLUTION SRL în 2025?

În 2025, ECOLUTION SRL a înregistrat un profit net de 41.031 lei.

Ce activitate are ECOLUTION SRL?

Activitatea principală a ECOLUTION SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul ECOLUTION SRL?

ECOLUTION SRL are sediul social la adresa Cal. Chișinăului Nr. 29, Mun. Iași, Jud. Iași, 700177.

ECOLUTION SRL este plătitoare de TVA?

Da. ECOLUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

ECOLUTION SRL are datorii la ANAF?

Nu. ECOLUTION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre ECOLUTION SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].