Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
ECO - SAL SA (CUI 24898139) este o societate pe acțiuni activă din Mediaș, județul Sibiu, înființată în 2008. Activitatea principală este Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22,6 mil. lei (-4,7% față de 2024) și un profit net de 108.457 lei, cu 183 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 10.409.003 lei |
| 2017 | 11.531.887 lei |
| 2018 | 12.389.822 lei |
| 2019 | 16.693.969 lei |
| 2020 | 17.793.888 lei |
| 2021 | 19.711.772 lei |
| 2022 | 20.893.768 lei |
| 2023 | 25.168.728 lei |
| 2024 | 23.657.876 lei |
| 2025 | 22.552.080 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 22.552.080 | 23.657.876 | 25.168.728 | 20.893.768 | 19.711.772 | 17.793.888 | 16.693.969 | 12.389.822 | 11.531.887 | 10.409.003 |
| Profit net | 108.457 | 123.474 | 29.788 | 42.119 | 147.881 | 240.643 | 1.164.160 | -583.223 | -352.558 | 210.460 |
| Număr mediu de angajați | 183 | 199 | 203 | 200 | 201 | 189 | 187 | 170 | 182 | 185 |
| Active imobilizate | 3.892.514 | 3.315.045 | 2.985.947 | 2.738.939 | 1.867.137 | 2.689.415 | 2.184.278 | 1.255.068 | 1.737.696 | 676.236 |
| Active circulante | 3.574.789 | 3.237.751 | 3.641.257 | 2.585.296 | 2.544.563 | 2.175.503 | 2.196.839 | 1.996.788 | 1.927.941 | 1.707.958 |
| Stocuri | 299.977 | 281.001 | 188.501 | 276.331 | 217.734 | 156.089 | 112.885 | 178.760 | 182.178 | 140.951 |
| Creanțe | 3.393.331 | 2.534.313 | 3.049.144 | 1.975.727 | 1.758.662 | 1.652.065 | 1.087.102 | 1.737.921 | 1.655.059 | 1.285.602 |
| Datorii | 6.420.414 | 5.565.157 | 6.038.656 | 4.703.035 | 3.182.530 | 3.059.711 | 3.536.219 | 2.965.818 | 2.513.033 | 2.018.658 |
| Capitaluri proprii | 342.877 | 296.157 | 187.577 | 201.339 | 260.671 | 218.862 | -12.774 | -1.176.934 | -593.712 | -259.220 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 56% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
85% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. ECO - SAL SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a ECO - SAL SA în 2025 a fost de 22.552.080 lei (22,6 mil. lei), în scădere cu 4,7% față de 2024.
În 2025, ECO - SAL SA a înregistrat un profit net de 108.457 lei.
Activitatea principală a ECO - SAL SA este Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811).
ECO - SAL SA are sediul social la adresa Str. ALEEA COMANDOR DIMITRIE MORARU Nr. 13, Municipiul Mediaș, Jud. Sibiu, 551090.
Da. ECO - SAL SA este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. ECO - SAL SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].