EAZFOREST SRL Radiată SRL

Înființată 07.07.2004 Radiată 30.10.2025
Str. GHIOCELULUI Nr. 12, Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Jud. Neamţ, 5650 0220, Exploatarea forestieră

Prezentare

Pe scurt

EAZFOREST SRL (CUI 16578605) a fost o societate cu răspundere limitată din Loc. Bicaz, Oraș Bicaz, județul Neamț, înființată în 2004 și radiată în 2025. Activitatea principală era Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

Ultimul bilanț, din 2012, arată o cifră de afaceri de 229.497 lei (-71% față de 2011) și o pierdere netă de 203.182 lei, cu 6 angajați.

Cifra de afaceri 2012
229,5 miilei
−71,0%, față de 2011
Profit net 2012
−203,2 miilei
+15,2%, față de 2011
Angajați 2012
6
−79,3%, față de 2011
Marjă netă
-88,5%
Capital social
143,5 miilei
Vechime
22ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2012
Cifra de afaceri
AnValoare
20081.454.541 lei
20091.327.979 lei
20101.144.792 lei
2011791.290 lei
2012229.497 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20122011201020092008
Cifra de afaceri229.497791.2901.144.7921.327.9791.454.541
Profit net-203.182-239.6433.2801.40574.936
Număr mediu de angajați629111418
Active imobilizate144.059211.386299.625617.468750.040
Active circulante103.213138.592270.205381.199163.128
Stocuri17.71642.05863.395234.04190.456
Creanțe85.12596.3366.722131.05665.788
Datorii719.458618.982621.590947.981896.132
Capitaluri proprii-472.186-269.004-29.36150.68617.036
Ultimul bilanț: 2012. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2012

Marjă netă

Slab
-89% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 88,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,14 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 14% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
291% Față de anul anterior: în creștere

291% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată din 30.10.2025. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 30.10.2025

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
16578605
Nr. Reg. Com.
J27/929/2004
EUID
ROONRC.J27/929/2004
Cod CAEN principal
0220, Exploatarea forestieră
Data înființării
7 iulie 2004
Vechime
22 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
143,5 mii lei (bilanț 2012)
Adresă sediu
Str. GHIOCELULUI Nr. 12, Loc. Bicaz, Oraş Bicaz, Jud. Neamţ, 5650
Domiciliu fiscal
Str. Ghiocelului Nr. 12, Orş. Bicaz, Jud. Neamţ, 615100

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0233••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

0

Registrul nu are reprezentanți pentru această firmă.

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006. ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Stări noi la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006. ONRC
  4. Stări încheiate la ONRC Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006. ONRC
2015
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2014
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Stare nouă la ONRC: Faliment ONRC
  3. Stare încheiată la ONRC: Reorganizare judiciară ONRC
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre EAZFOREST SRL

Este EAZFOREST SRL activă?

Nu. EAZFOREST SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2025.

Care este cifra de afaceri a EAZFOREST SRL?

Cifra de afaceri a EAZFOREST SRL în 2012 a fost de 229.497 lei, în scădere cu 71% față de 2011.

Ce profit a avut EAZFOREST SRL în 2012?

În 2012, EAZFOREST SRL a înregistrat o pierdere netă de 203.182 lei.

Câți angajați avea EAZFOREST SRL?

Conform bilanțului pe 2012, EAZFOREST SRL a avut în medie 6 angajați (față de 29 de angajați în 2011).

Ce activitate avea EAZFOREST SRL?

Activitatea principală a EAZFOREST SRL era Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

Unde avea sediul EAZFOREST SRL?

EAZFOREST SRL avea sediul social la adresa Str. GHIOCELULUI Nr. 12, Loc. Bicaz, Oraș Bicaz, Jud. Neamț, 5650.

EAZFOREST SRL are datorii la ANAF?

Nu. EAZFOREST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre EAZFOREST SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].