Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
E.M.S. CAVE SRL (CUI 24853528) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Râșnov, Oraș Râșnov, județul Brașov, înființată în 2008. Activitatea principală este Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,68 mil. lei (-18% față de 2024) și un profit net de 216.817 lei, cu 7 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 947.400 lei |
| 2017 | 1.043.581 lei |
| 2018 | 922.435 lei |
| 2019 | 926.132 lei |
| 2020 | 849.008 lei |
| 2021 | 1.263.919 lei |
| 2022 | 1.729.344 lei |
| 2023 | 1.872.774 lei |
| 2024 | 2.037.159 lei |
| 2025 | 1.675.670 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.675.670 | 2.037.159 | 1.872.774 | 1.729.344 | 1.263.919 | 849.008 | 926.132 | 922.435 | 1.043.581 | 947.400 |
| Profit net | 216.817 | 880.428 | 823.516 | 872.643 | 492.356 | 175.973 | 144.300 | 174.343 | 175.926 | 29.304 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 6 | 8 | 8 | 8 | 8 | 10 | 10 | 10 | 12 |
| Active imobilizate | 654.528 | 685.857 | 416.303 | 440.782 | 369.250 | 338.809 | 284.004 | 291.938 | 334.270 | 377.231 |
| Active circulante | 656.635 | 418.218 | 445.285 | 515.254 | 385.655 | 223.691 | 256.283 | 267.328 | 69.431 | 60.976 |
| Stocuri | 70.687 | 10.748 | 2.617 | 153 | 790 | 188 | 18.493 | 18.664 | 4.063 | 5.160 |
| Creanțe | 380.182 | 61.600 | 144.398 | 117.186 | 109.445 | 109.663 | 120.879 | 153.540 | 63.099 | 52.574 |
| Datorii | 1.092.775 | 1.102.504 | 56.844 | 69.037 | 56.539 | 61.241 | 129.262 | 178.782 | 198.257 | 408.689 |
| Capitaluri proprii | 218.388 | 1.571 | 822.911 | 886.999 | 698.366 | 504.682 | 411.025 | 380.484 | 205.444 | 29.518 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,9 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 60% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
83% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. E.M.S. CAVE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a E.M.S. CAVE SRL în 2025 a fost de 1.675.670 lei (1,68 mil. lei), în scădere cu 18% față de 2024.
În 2025, E.M.S. CAVE SRL a înregistrat un profit net de 216.817 lei.
Activitatea principală a E.M.S. CAVE SRL este Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).
E.M.S. CAVE SRL are sediul social la adresa Str. CETĂȚII Nr. 19,BIROU 1, Loc. Râșnov, Oraș Râșnov, Jud. Brașov.
Da. E.M.S. CAVE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. E.M.S. CAVE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].