DUROLEMN SRL Funcțiune e-Factura SRL

Înființată 20.09.2011
GRIVIŢEI Nr. 27, Municipiul Roman, Jud. Neamţ, 611004 1623, Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

Prezentare

Pe scurt

DUROLEMN SRL (CUI 29120633) este o societate cu răspundere limitată activă din Roman, județul Neamț, înființată în 2011. Activitatea principală este Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 79.195 lei (+44% față de 2024) și o pierdere netă de 7.121 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
79,2 miilei
+44,4%, față de 2024
Profit net 2025
−7.121lei
−1.682,4%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
-9%
Capital social
200lei
Vechime
15ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2016109.900 lei
201783.497 lei
201882.850 lei
201972.055 lei
2020113.750 lei
202177.538 lei
2022113.491 lei
202393.750 lei
202454.850 lei
202579.195 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri79.19554.85093.750113.49177.538113.75072.05582.85083.497109.900
Profit net-7.121450-4.0504.5622.41246.509-24.980-5.988-5.69820.477
Număr mediu de angajați1112123-34
Active imobilizate10.51910.51910.5193.000------
Active circulante56.86836.95547.60947.65742.39344.3221.22129.23937.76139.371
Stocuri44.58234.39040.82143.03025.840-9006.4734.174-
Creanțe47-46--3.035-13.000--
Datorii33.1106.07617.1815.6601.9586.2999.70712.74515.27911.191
Capitaluri proprii34.27741.39840.94744.99740.43538.023-8.48616.49422.48228.180
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Slab
-9% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
1,72 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,72 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
49% Față de anul anterior: în creștere

49% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 20.09.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
29120633
Nr. Reg. Com.
J2011000672272
EUID
ROONRC.J2011000672272
Cod CAEN principal
1623, Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Data înființării
20 septembrie 2011
Vechime
15 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
GRIVIŢEI Nr. 27, Municipiul Roman, Jud. Neamţ, 611004
Domiciliu fiscal
Str. Griviţei Nr. 27, Mun. Roman, Jud. Neamţ, 611004

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0748••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • BAR••• VIC•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2022
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2020
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2011
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Neamț cu nr. J27/672/2011. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre DUROLEMN SRL

Este DUROLEMN SRL activă?

Da. DUROLEMN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a DUROLEMN SRL?

Cifra de afaceri a DUROLEMN SRL în 2025 a fost de 79.195 lei, în creștere cu 44% față de 2024.

Ce profit a avut DUROLEMN SRL în 2025?

În 2025, DUROLEMN SRL a înregistrat o pierdere netă de 7.121 lei.

Ce activitate are DUROLEMN SRL?

Activitatea principală a DUROLEMN SRL este Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

Unde are sediul DUROLEMN SRL?

DUROLEMN SRL are sediul social la adresa GRIVIȚEI Nr. 27, Municipiul Roman, Jud. Neamț, 611004.

DUROLEMN SRL este plătitoare de TVA?

Nu. DUROLEMN SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

DUROLEMN SRL are datorii la ANAF?

Nu. DUROLEMN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DUROLEMN SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].