InsolvențăSA

DUPLEX SA

Str. Mihail Eminescu Nr. 26, Et. 1, Mun. Făgăraş, Jud. Braşov, 505200

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
1118838
Reg. Com.
J08/1146/1991
Înființată
23 iulie 1991
Vechime
35 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
12,9 mil. lei
Profit net 2025
6,7 mil. lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • insolvență
  • este sub incidența Legii nr. 85/2014

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 26.11.1992

Rezumat

Pe scurt

DUPLEX SA (CUI 1118838) este o societate pe acțiuni din Făgăraș, județul Brașov, înființată în 1991. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Firma se află în procedura insolvenței.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12,9 mil. lei și un profit net de 6,65 mil. lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
1118838
Nr. Reg. Com.
J08/1146/1991
EUID
ROONRC.J08/1146/1991
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
23 iulie 1991
Vechime
35 de ani, 2 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Str. Mihail Eminescu Nr. 26, Et. 1, Mun. Făgăraş, Jud. Braşov, 505200

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0268••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • GRIGORE••• RĂZ••• ALEXAN•••
  • I••• CLAU••• I•••
  • N••• ADR••• SA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+197,8% față de 2024

12.929.214 RON

2024: -13.226.643 RON

-25 mil025 mil50 mil75 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.516.283 RONAnul 2017: 869.681 RONAnul 2018: 1.300.121 RONAnul 2019: 1.388.809 RONAnul 2020: 73.249.439 RONAnul 2021: 9.991.024 RONAnul 2022: 3.778.274 RONAnul 2023: 28.415.686 RONAnul 2024: -13.226.643 RONAnul 2025: 12.929.214 RON

Profit net 2025

+985,2% față de 2024

6.652.654 RON

2024: 613.013 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 311.078 RONAnul 2017: 18.182 RONAnul 2018: 25.667 RONAnul 2019: 38.574 RONAnul 2020: 129.147 RONAnul 2021: 24.604 RONAnul 2022: 41.262 RONAnul 2023: 40.730 RONAnul 2024: 613.013 RONAnul 2025: 6.652.654 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    12,9 mil. lei
    Profit net
    6,7 mil. lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    -13,2 mil. lei
    Profit net
    613 mii lei
    Angajați
    10
  • 2023

    Cifra de afaceri
    28,4 mil. lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    41 mii lei
    Angajați
    16
  • 2021

    Cifra de afaceri
    10,0 mil. lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    16
  • 2020

    Cifra de afaceri
    73,2 mil. lei
    Profit net
    129 mii lei
    Angajați
    14
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    26 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    870 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    10
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    311 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
51%Față de anul anterior: în creștere
2021202220232025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 51,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,71Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 71% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
110%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

110% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    1 schimbare în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. Stări noi la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2014; Insolvență.

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. 2025

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2023

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  6. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 1991 - 2017)
  1. 2017

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stări încheiate la ONRC

    Reorganizare judiciară; Este sub incidența Legii nr. 85/2006.

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1146/1991.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre DUPLEX SA

Este DUPLEX SA activă?

DUPLEX SA se află în procedura insolvenței.

Care este cifra de afaceri a DUPLEX SA?

Cifra de afaceri a DUPLEX SA în 2025 a fost de 12.929.214 lei (12,9 mil. lei).

Ce profit a avut DUPLEX SA în 2025?

În 2025, DUPLEX SA a înregistrat un profit net de 6,65 mil. lei (6.652.654 lei).

Ce activitate are DUPLEX SA?

Activitatea principală a DUPLEX SA este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul DUPLEX SA?

DUPLEX SA are sediul social la adresa Str. Mihail Eminescu Nr. 26, Et. 1, Mun. Făgăraș, Jud. Brașov, 505200.

DUPLEX SA este plătitoare de TVA?

Da. DUPLEX SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

DUPLEX SA are datorii la ANAF?

Nu. DUPLEX SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DUPLEX SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].