DUAL CONSTRUCT EXIM SRL Suspendată SRL

Înființată 17.03.2006
Str. BÂRNOVA Nr. 4, Bl. M111B, Sc. 1, Et. 2, Ap. 10, Bucureşti Sectorul 5, Jud. Bucureşti, 51166 4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

DUAL CONSTRUCT EXIM SRL (CUI 18491989) este o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 5), înființată în 2006. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Activitatea firmei este suspendată.

În 2010 a raportat o cifră de afaceri de 334.375 lei și un profit net de 112.407 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2010
334,4 miilei
−92,7%, față de 2008
Profit net 2010
112,4 miilei
+202,3%, față de 2008
Angajați 2010
2
−95,7%, față de 2008
Marjă netă
33,6%
Capital social
200lei
Vechime
20ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2010
Cifra de afaceri
AnValoare
20084.565.821 lei
2010334.375 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20102008
Cifra de afaceri334.3754.565.821
Profit net112.407-109.889
Număr mediu de angajați246
Active imobilizate54.664505.165
Active circulante122.8201.390.105
Stocuri12.512344
Creanțe19.900693.775
Datorii64.8774.659.231
Capitaluri proprii112.6071.969.923
Ultimul bilanț: 2010. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2010

Marjă netă

Bun
34% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 33,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
1,89 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,89 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
37% Față de anul anterior: în scădere

37% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Întrerupere temporară de activitateSediu expiratPerioadă de suspendare activitate expirată
Ultimul status ANAFSUSPENDARE ACTIVITATE din data 07.12.2012

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
18491989
Nr. Reg. Com.
J40/4498/2006
EUID
ROONRC.J40/4498/2006
Cod CAEN principal
4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
17 martie 2006
Vechime
20 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2010)
Adresă sediu
Str. BÂRNOVA Nr. 4, Bl. M111B, Sc. 1, Et. 2, Ap. 10, Bucureşti Sectorul 5, Jud. Bucureşti, 51166
Domiciliu fiscal
Str. BARNOVA Nr. 4, Sector 5 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0724••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • MA••• TEOD•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2009 ONRC
2012
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2006
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/4498/2006. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre DUAL CONSTRUCT EXIM SRL

Este DUAL CONSTRUCT EXIM SRL activă?

Nu. Activitatea DUAL CONSTRUCT EXIM SRL este suspendată.

Care este cifra de afaceri a DUAL CONSTRUCT EXIM SRL?

Cifra de afaceri a DUAL CONSTRUCT EXIM SRL în 2010 a fost de 334.375 lei.

Ce profit a avut DUAL CONSTRUCT EXIM SRL în 2010?

În 2010, DUAL CONSTRUCT EXIM SRL a înregistrat un profit net de 112.407 lei.

Ce activitate are DUAL CONSTRUCT EXIM SRL?

Activitatea principală a DUAL CONSTRUCT EXIM SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul DUAL CONSTRUCT EXIM SRL?

DUAL CONSTRUCT EXIM SRL are sediul social la adresa Str. BÂRNOVA Nr. 4, Bl. M111B, Sc. 1, Et. 2, Ap. 10, București Sectorul 5, Jud. București, 51166.

DUAL CONSTRUCT EXIM SRL este plătitoare de TVA?

Nu. DUAL CONSTRUCT EXIM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

DUAL CONSTRUCT EXIM SRL are datorii la ANAF?

Nu. DUAL CONSTRUCT EXIM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre DUAL CONSTRUCT EXIM SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].